Yüzde 3'ten yüzde 2'ye indirildi

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Yüzde 3'ten yüzde 2'ye indirildi
A
a

Sanayicilere kredi faizlerinde indirim sürprizi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Düzce Organize Sanayi Bölgesi ve küçük sanayi sitelerine kullandırılan kredilerin faizini yüzde 3'ten yüzde 2'ye indirildiği açıklandı.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitelerine kullandırılan kredilerin faizini gelişmiş illerde yüzde 6'dan 3'e, normal illerde yüzde 3'ten yüzde 2'ye indirdi. Geri ödeme süreleri de 2 yıl daha uzatılarak 13 yıla çıktı. Bakan Ergün, yeni faiz oranlarıyla OSB ve KSS'lerin toplam 4 milyon 600 bin lira faiz avantajına sahip olacağını açıkladı.

Ergün, 2002’de çok yüksek olan faiz oranlarını 2004, 2007 ve 2009 yıllarında güncelleyerek düşürdüklerini ve geri ödeme sürelerini uzattıklarını anlattı. Ergün, şimdi de bu bölgelere kullandırılan kredi faizlerinde yeni bir indirim yaptıklarını açıkladı. Buna göre Hatay, Sakarya, Düzce, Gaziantep, Eskişehir gibi normal illerde yüzde 3 olan kredi faiz oranlarını 1 puan aşağı çekerek yüzde 2’ye indirdiklerini söyledi.

Bu yeni faiz oranlarından yararlanabilecek olan 60 OSB’den 45 tanesinin, yine 60 KSS’den ise 49 tanesinin bakanlığa kredi borcu bulunduğunu anımsatan Ergün, "Yaptığımız indirimle bu OSB ve KSS’lerin faiz borçlarında da indirim yapılacak. Böylece OSB ve KSS’ler, toplamda 4 milyon 600 bin TL faiz avantajına sahip olacaklar" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri