YİNE SOSYAL MESAFE KURALI HİÇE SAYILDI

Gündem 20 Mayıs 2020 18:05
Videoyu Aç YİNE SOSYAL MESAFE KURALI HİÇE SAYILDI
A
a

Düzce’de Ramazan Bayramı öncesinde işlem yaptırmak için PTT şubesine gelenler, metrelerce uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Öyle ki, Ramazan Bayramı öncesi PTT Şubesinin önü mahşer yerine döndü. Sırada bekleyenlerin ise sosyal mesafe kurallarına uymaması, tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Covid – 19 salgını, hızla yayılmaya devam ediyor. Dünya çapında küresel bir kriz yaratan pandemi nedeniyle, Türkiye’de insanların ekonomik yönden zarar görmemeleri içinde alınan tedbirler devam ediyor. Alınan tedbirler kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın işini kaybeden ve dar gelirli vatandaşların faydalanabildiği, 3 fazdan oluşan 1.000’er TL’lik yardım paralarında ödeme ve başvuru süreci de devam ediyor.
Yardım paralarını alabilmek ve başvuru yapmak için e-devlet şifresi almak için bugün Düzce PTT Merkez Şubesi önünde gelen Düzceli vatandaşlar, şube önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 
Ramazan Bayramı öncesi destek paralarından faydalanmak ve destek paralarına başvuru için e-devlet şifresi almak için Düzce PTT Merkez Şubesi önüne akın eden vatandaşlar, uzun kuyruk nedeniyle saatlerce sıra beklemek zorunda kaldı. Kuyrukta sıra bekleyen çoğu vatandaşın sosyal mesafe kuralına uymadığı görülürken, PTT’de görevli güvenlik görevlileri vatandaşları sık sık uyardı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri