YILMAZ EYT’LERLE BİR ARAYA GELDİ

Gündem 8 Ocak 2019 12:17
Videoyu Aç YILMAZ EYT’LERLE BİR ARAYA GELDİ
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Düzce İl Temsilciliği’ni ziyaret etti. Dernek üyeleri ile bir araya gelen Yılmaz vatandaşların sıkıntılarını dinlerken, kendisinin de içinde bulunduğu bu durum için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar tarafından kurulan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ülke genelinde gerçekleştirdiği faaliyetler ile sorunlarına çözüm aramaya devam ediyor.
Daha önce gerçekleştirdikleri protesto ve açıklamalarla siyasilerin konuyla alâkadar olmasını isteyen EYT’lere ilk destek MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’dan geldi. Derneğin il binasına gelerek üyelerle ve derneğin Düzce Temsilcisi Mehmet Ali Çelik ile bir araya gelen Yılmaz, vatandaşların konu hakkındaki düşünce, şikayet ve fikirlerini dinledi.
Konuyla ilgili çalışmalarının bulunduğunu ve peyderpey bu sıkıntıların çözümü için mücadele edeceklerini söyleyen Yılmaz, kendinin de içinde bulunduğu durum hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.
 “Benim de içinde bulunduğum bir durum”
Kendisinin de emeklilikte yaşa takıldığını ifade ederek sözlerine başlayan Yılmaz, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar, gittikçe büyüyen, insan sayısı gittikçe artan, benim de içinde bulunduğum bir durum. Ben de sizler gibi emeklilikte yaşa takılanlardanım 1989 yılı sigorta girişli olmama rağmen. Böyle bir sorun var ve bu sadece Düzce’nin sorunu değil. Ülkede bu sorunsalı yaşayan binlerce insanımız var. Bu sorunun çözümü için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi bilmenizi istiyoruz” şeklinde konuştu.
 “Ciddi çalışmalar yapıyoruz”
Geçmişte de bu sorunla ilgili çalışmalar yapıldığını söyleyen ve MHP olarak da konunun takipçileri olduklarını belirten Milletvekili Ümit Yılmaz, “Konuyla alakalı ciddi çalışmalar yapıyoruz ve üzerinde duruyoruz. Bu konuyu önemsiyoruz. Emeklilikte Yaşa Takılanlara ‘aman sende’ şeklinde bakmıyoruz. Peyderpey çözülmesi için önümüzdeki dönemde de çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” diyerek, dernek üyelerinden haklarını ararken hassas davranmalarını istedi.
 “En azından pirim ödediğinde maaşının düşmesi engellensin”
EYT’nin ortaya çıkarttığı diğer sıkıntılar hakkında da konuşan Vekil Yılmaz, “Burada düzeltilmesi gereken bazı şeyler var. Bu insanları emekli edemesek bile, en azından pirim ödediğinde maaşının düşmesi engellensin. Bildiğiniz gibi prim ödedikçe emekli maaşınızda geriye doğru bir düşüş oluyor, bu engellenebilir. Kişi 45 yaşında işinden olmuş ve emeklilikte yaşa takılmış. Nasıl teşvik veriliyorsa, bu insanlar için de devlet sigorta desteği versin. Bu insanlar en azından bu sürede işsiz kalmasın” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Düzce İl Temsilcisi Mehmet Ali Çelik, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’a teşekkür ederek çalışmaları takip edeceklerini söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri