YILMAZ'DAN MECLİSTE İLGİNÇ SÖZLER!

Gündem 17 Ekim 2019 12:42
Videoyu Aç  YILMAZ'DAN MECLİSTE İLGİNÇ SÖZLER!
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce'de özellikle fındık ağaçlarına verdiği zarar nedeniyle 'Yeşil katili' olarak anılan Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısı hakkında yaptığı konuşmada, hem bakanlığı etkin mücadele için göreve çağırdı hem de ABD Başkanı Donald Trump üzerinden ilginç bir benzetme yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Ankara'da Düzce'nin sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde bu kez son yıllarda üreticilerin kabusu olan Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısını gündeme taşıyan Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı etkin mücadeleye davet etti.Fındık ve dut ağaçlarına dadanarak verimi büyük oranda düşüren kelebeğin hala ağaçlarda görülmesi yüzünden sıkıntı yaşandığına dikkat çeken Yılmaz, gündemdışı yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Tarım Bakanlığı durumun vahametinin farkında değil"
"Son üç yıldır Amerikan Beyaz Kelebeği Batı Karadeniz Bölgesi'nde başta fındık tarımı yapılan araziler olmak üzere orman alanlarını da ciddi oranda tehdit etmektedir. Dut ve dişbudak ağaçlarından yayılan Amerikan Kelebeği fındık rekoltesinde yüzde 40'lara varan zarar vermektedir. Tarım müdürlükleri ve Tarım Bakanlığı durumun vahametinin farkında olmasalar gerek ki yılda bir sefer kimyasal ilaç dağıtarak mücadele edebileceklerini zannetmektedirler. Bakanlığımızın yapması gereken zararlı, bulaşmış ve bulaşması muhtemel alanların bir an önce tespit edilip biyolojik, fiziksel ve kimyasal mücadelenin birlikte yapılmasıdır. Amerika’dan gelen Trump’tan sonraki en büyük zararlı Amerikan Beyaz Kelebeği'dir diyorum ve mücadelenin etkin bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri