YIKILMAYACAK, RESTORE EDİLECEK

Gündem 2 Nisan 2018 15:26
Videoyu Aç YIKILMAYACAK, RESTORE EDİLECEK
A
a

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, parti binasında yaptığı basın açıklamasında bir süredir yıkılacağı konuşulan merkez postane binasının yıkılmayacağını belirterek, “Bölgemizde ne kadar tarihi yapı varsa bu binaları restore edeceğiz.” dedi. Ayrıca 5 Nisan’da Düzcespor’un kaderini belirleyecek kongrede Düzcespor başkanlığına taliplinin çok olduğunu belirtti.

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin konulara açıklık getirdi.

Postane binası yıkılmayacak”
Bir süredir Düzce’nin gündemini meşgul eden tarihi postane binasının yıkılması ile ilgili konuşan Keskin şunları kaydetti: “Biz turizm ile ilgili bir proje hazırladık. Tüm ilçelerimiz ve beldelerimizin içinde olduğu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), valililiğimiz ve belediyelerimiz ile birlikte tüm projeleri bir araya getirdik. Bölgemizde ne kadar tarihi yapı varsa bu binaları restore ederek yurtiçi ve yurtdışı turist sayısını arttırmak istiyoruz. Bunun için de ciddi bir bütçe hazırlıyoruz. İşte bunun içinde postane binası ve yıkılan Azmimilli Okulu’nun yeniden yapılması da yer alıyor. Bu okul valiliğimizin protokol karşılama binası olabilir. Postanemizdeki o kompozitlerin de kaldırılarak aslına uygun şekilde yapılmasını istiyoruz. Böylece gelecek nesillere böyle bir eser bırakmak istiyoruz.”

Düzcespor’u layık olduğu yerlerde görmek istiyoruz”
Keskin, 5 Nisan’da kongresi yapılacak Düzcespor’a çok sayıda aday olduğunu kaydeden Keskin, Düzcespor başkanlığına talip olmak için Düzceli değil Düzcelilik ruhuna sahip olunması gerektiğinin altını çizdi. Düzcespor’un sahipsiz olmadığını kaydeden Keskin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Düzcespor sahipsiz değildir. Biz her zaman siyasi irade olarak da, belediye olarak da Düzceliler olarak da Düzcespor’a sahip çıktık. Şu anda da sahip çıkıyoruz. Biliyorsunuz başkanımız istifa etti. Biz de Düzcespor’umuzu sahipsiz bırakmamak adına uğraşıyoruz. Ama bu şekilde yürümesi de doğru değil. Düzcespor’u layık olduğu yerlerde görmek istiyoruz. Şu an da hem sporcularımızın, hem yönetim kadrolarımızın motivasyonunu bozmamak adına hep birlikte ilgileniyoruz. Şu anda Düzcespor’umuza destek veren çok ciddi firmalarımız var. Sürekli onlar da ilgileniyorlar. İşadamlarımıza da çok teşekkür ediyorum.

Düzcelilik ruhuna sahip olan herkes Düzcespor’a talip olabilir”
Dışarıdan birisi gelecekmiş diye bir şey yok. Düzce’mizde olan Düzce’mizde iş yapan, ticari faaliyetlerde bulunan sanayicilerimiz var. Düzce’de 72 millet yaşıyor. Onun için burada Düzcelilik ruhu önemlidir. Bu ruha sahip olan herkes Düzcespor’a talip olabilir. Önceden hiç talip yoktu Düzcespor ortadaydı. Biz Düzcespor’a sahip çıkarak, Düzcespor’a sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek taliplerimiz çok.”

Yıl sonuna kadar otoban bağlantı yolumuz bitmiş olacak”
Otoban Bağlantı Yolu’nu bu senenin sonunda bitirmek için çalıştıklarını kaydeden Keskin, “Ancak yolun dolgu olması nedeniyle çökme süresi var. O sürede yol açılacak ve daha sonra bir müdahale daha yapılacak ve yılsonuna kadar otoban bağlantı yolumuz bitmiş olacak. Çevre yolumuzla ilgili ihale çalışmalarının bitmesi gerekiyordu aldığım bilgilere göre ufak tefek eksiklikleri vardı onların değişiklikleri yapılacak o da önümüzdeki günlerde başlayacak. Herhangi bir aksaklık yok. Faklı işlerimiz de var önümüzdeki günlerde onları da açıklayacağız.” şeklinde konuştu.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri