YENİ SİSTEM SORUMLULUK VERİYOR

Siyaset 12 Nisan 2017 16:48
Videoyu Aç YENİ SİSTEM SORUMLULUK VERİYOR
A
a

Esentepe ve Gürcüçiftlik mahallelerindeki vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Tüm yetkiler tek kişide toplanacak” eleştirilerine yönelik, “Tek adamlık değildir bu. Tek adam arıyorsak şu anki anayasada tek adam Cumhurbaşkanı. Yetkileri buna müsait ama sorumluluğu yok. Yeni sistemde Cumhurbaşkanında yetki de var sorumluluk da." dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, referandum çalışmaları kapsamında Esentepe ve Gürcüçiftlik mahallelerine giderek önce neden evet denmesi gerektiğini anlattı ardından destek istedi.

Bir suçlu aranacaksa o da sistemin kendisidir”
Mahallelerin sorunları ve çözüm noktaları üzerinde konuştuktan sonra Anayasa Değişikliği Referandumu’nda evet oyu verilmesini talep eden Keskin, “15 yıllık AK Parti iktidarından önce ülke yönetiminde yaşanan çıkmazlar ülkemizi çok kötü durumlara sürükledi. Koalisyon dönemlerinde yaşanan sorunları, anayasa kitapçığı krizini unutmayalım. Bu durum dönemin siyasi liderlerinin suçlu olduğu anlamına gelmez. Bu krizlere sebep olan bir suçlu aranacaksa o da sistemin kendisidir.” dedi.

Tek adamlık değildir bu”
AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, “Yeni sistemde Cumhurbaşkanı olarak kimi seçtiysek bu memleketi 5 sene yönetecek. 5 yıl sonra beğendiysek, 5 yıl daha devam edeceğiz. Tek adamlık değildir bu. Tek adam arıyorsak şu anki anayasada tek adam Cumhurbaşkanı. Yetkileri buna müsait ama sorumluluğu yok. Yeni sistemde Cumhurbaşkanında yetki de var sorumluluk da." ifadelerinde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri