YENİ DÖNEM RESMEN BAŞLADI

Gündem 9 Temmuz 2018 18:04
Videoyu Aç YENİ DÖNEM RESMEN BAŞLADI
A
a

24 Haziran seçimleriyle birlikte gelen yeni sistemde vekillerin görev ve yetkilerinde de bazı değişikliklere gidildi. Artık milletvekilleri yaşadıkları illerin sorunlarını meclise gelmeden yerelde çözmeye çalışacak. Yeni dönemde Düzce’de büro açan AK Partili milletvekillerinin kurumlarla sıkı bir çalışma içerisine girecek olması ile parti teşkilatının etkinliği de zamanla azalacak.

Yeni sistem olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  Meclis'te yemin etmesi ile resmen başladı. Yeni sistemde milletvekili sayısı 600’e çıktı. Başbakanlık kaldırılırken, artık kanunları hükümet değil milletvekilleri teklif edecek. Daha önce günlerinin çoğunu Ankara’da geçiren vekiller, artık milletvekili seçildikleri illerin sorunlarını yerelde çözmeye çalışacak.

Bilindiği gibi AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla seçimler öncesi vekil adaylarına milletvekili seçilmeleri halinde bulundukları şehirlere ofis açma şartı getirilmişti. Bu doğrultuda henüz seçim döneminde AK Parti adayları Fahri Çakır ile Ayşe Keşir seçim ofislerini açmıştı.

Haftada 3 gün Ankara'da, kalan 4 gün Düzce’deler

Yeni dönemde artık milletvekilleri haftada 3 gün Ankara'da, kalan 4 gün ise, seçim bölgesi ve ofisinde bulunacak, vatandaşlarla görüşecek ve çalışmalarını bu ofis üzerinden yürütecek. Vekiller, ofislerindeki çalışmalarıyla ilgili de her hafta genel merkeze rapor verecek. Bu raporların takibi yapılacak. Vekiller, Düzce’nin sorunlarını yerelde çözmeye çalışırken, gerek görülen durumlarda sıkıntılar Ankara'ya iletecek. Vekillerin yerelde kurumlarla yoğun bir çalışma yürütmesine bağlı olarak AK Parti teşkilatlarının etkinliği de zamanla azalacak.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri