YALAN BİLGİ YAYANLAR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gündem 24 Mart 2020 16:20
Videoyu Aç YALAN BİLGİ YAYANLAR HAKKINDA  SORUŞTURMA BAŞLATILDI
A
a

Ülke olarak kritik bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde toplumsal duyarlılığın daha önem kazanması gerekirken Düzce’de sosyal medya üzerinden yapılan yanlış algılara Düzce Valiliği göz açtırmıyor. Son olarak 24 saat içerisinde binlerce hesaptan paylaşılan Bahçeşehir Bölgesi’nde çekilen fotoğrafın altına toplumu korku ve paniğe sevk etmek amacıyla yalan yanlış notlar düşenler hakkında soruşturma başlatıldı.

Düzce’de yanlış algı oluşturmak için koronavirüsle ilgili paylaşım yapanlar hakkında adli işlem başlatıldı. Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“İlimizde koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan uygulamaları sosyal medya hesapları üzerinden, yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek şekilde paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir. 
Sosyal medyada yer alan konuyla alakalı olmak üzere; ateşi yükselen hasta, sağlık görevlilerince kişisel koruyucu ekipman ile tedbir amaçlı olarak evinden alınmış, Düzce Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde gerekli tahliller yapılmış ve rahatsızlığının Covid-19 vakası ile ilgisi bulunmadığı anlaşıldığından taburcu edilmiştir.
Sosyal medya hesaplarından dezenformasyon amaçlı paylaşımlarda bulunarak yalan haber yayan şahıs ve şahıslar hakkında soruşturma açılmıştır.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilimizde valiliğimizin koordinesinde kamu kurum ve kuruluşları sistemli ve organize bir şekilde gerekli tüm önlemleri almaktadırlar. Vatandaşlarımızın, resmi açıklamalar haricinde yapılan dezenformasyon amaçlı bilgi ve paylaşımlara itibar etmemesi önem arz etmektedir.“

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri