YALAN BEYANA HAPİS CEZASI!

Gündem 13 Haziran 2018 17:12
Videoyu Aç  YALAN BEYANA HAPİS CEZASI!
A
a

Sadece Düzce il merkezinde yaklaşık 7 bin konutu ilgilendiren ve 8 Haziran’da başvuru süreci başlayan imar barışı hakkında Düzce Valiliği’nde muhtarlara yönelik konferans düzenlendi. Programa katılan muhtarlar, Çevre Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal’ı imar barışı konusunda soru yağmuruna tuttu. Konferansta konuşan Vali Zülkif Dağlı ise başvuru sürecinde yalan beyanda bulunulmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çünkü hapis cezası ve para cezası var.” dedi.

Tüm yapıların kayıt altına alınması ve elde edilen gelirin kentsel dönüşüm sürecinde kullanılması hedefiyle yürürlüğe giren imar barışı düzenlemesiyle ilgili Düzce Valiliği Konferans Salonu’nda merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarına konferans verildi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, kaymakamlar ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal’ın da katıldığı konferansta muhtarlara imar barışıyla ilgili slayt eşliğinde bilgilendirme yapıldı.

Vatandaşımız ile devletimizi barıştırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.”
Toplantıda imar barışıyla ilgili muhtarlara bilgiler veren Kartal, bu konunun önemine değinerek şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizde imara aykırı yapılar uzun süredir gündemi meşgul eden sorunların başında geliyordu. İmar barışı, ruhsatlı olan yapılar, ruhsatsız olup ruhsata aykırı yapılar, imara uygun olup iskan alamamış yapılar, iskan almış fakat daha sonra değişiklikler yapılmış yapıları kapsamaktadır. Yıllarca kangren olmuş bu soruna el atmak bakanlığımız için bir mecburiyet halini almıştır. Bir yıl gibi uzun bir çalışmanın ardından bakanlığımızca yürütülen çalışmaların ardından hayata geçirilen imar barışı sayesinde vatandaşımız ile devletimizi barıştırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. İmar barışı dünün biriken sorunlarına çözüm getirirken kentsel dönüşümle geleceğinin çözümlerini şekillendirecektir.”Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal’ın konuşmasının ardından konferansa katılan muhtarlar, Kartal’ı merak ettikleri imar barışıyla ilgili soru yağmuruna tuttu. Kartal da merak edilen konulara açıklık getirdi.

Yalan beyanda bulunulmamalı çünkü hapis cezası var, para cezası var.”
Soru-cevap bölümünün ardından açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, muhtarların konuyla ilgili genel olarak bilgi sahibi olduklarını belirttiği konuşmasına şu şekilde devam etti: “Muhtarlarımız genel olarak bilgi sahibi oldular. Burada herkes kendisine göre mahallesindeki evi, köyündeki yapı sorunuyla ilgili burada muhtarlarımız 10-15 soru üretebilir. Burada genel olarak bilgi sahibi oldunuz. Bundan sonra her ilçemizde muhtarlarımızı toplayacağız fakat daha bilgilenmiş bir şekilde oraya gelmemiz lazım. Bugün buradaki amacımız genel bir farkındalık oluşturmaktır. Muhtarlarımız olarak böyle bir kanun çıktı vatandaşları bilgilendirin. Ön bilgilendirmeyi köylerimizde yapıyorsunuz. Broşürlerin muhtarlarımıza dağıtımını da yapacağız. Bayram sonu itibarıyla ilçelerimizde de bilgilendirme yapacağız. İmar barışı ülkemiz için, halkımız için, vatandaşımız için hayırlı olur inşallah. Bir imkan verildi ve bu imkan idarecilerimiz tarafından mutlaka değerlendirilecektir. Yalan beyanda bulunulmamalı çünkü hapis cezası var, para cezası var.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri