VEREM FARKINDALIĞI İÇİN

Gündem 8 Ocak 2019 15:09
Videoyu Aç VEREM FARKINDALIĞI İÇİN
A
a

“Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası” dolayısıyla vatandaşların verem hastalığı ve hastalıkla mücadele konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonu’nda farkındalık etkinliği düzenlendi.

72. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası bu yıl 6-12 Ocak 2019 tarihleri arasında kutlanıyor. Her yıl ocak ayının ilk pazar gününden başlayan haftada kutlanan Verem Eğitim ve Propaganda Haftası’nda verem ile ilgili toplumun bilgilendirilmesi ve bu hastalığa dikkat çekilmesi hedefleniyor. 
Bu amaçla Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı işbirliği ile Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonu’nda Tüberküloz Haftası kutlandı.
Programa İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Halk Sağlığı Başkanı Uz.Dr. Ökkeş Kepek ,Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk, Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya, İntaniye Dr. Aytolun Ayhan, Dr. Öğr.Üyesi Pınar Yıldız Gülhan, Doç.Dr. Ege Güleç Balbay, Prof. Dr. Cihadiye Elif Öztürk, çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenci katılım sağladı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya'nın konuşmalarının ardından Dr. Merve Erçelik, “Verem nedir? Nasıl bulaşır? Nasıl tedavi edilir?” konularında bir sunum yaptı. 
Sunumun ardından 12 tıp fakültesi öğrencisinin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Oyunda tüberküloz hastalarına, sağlık çalışanlarına ve hekimlere yönelik olarak hazırlanan tiyatro gösterisi eğlenceli diyaloglar ile anlatıldı.
Gösteri sonrası tüm emeği geçenlere teşekkür edilerek, görev alan öğrencilerce teşekkür belgeleri takdim edildi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri