VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Gündem 9 Ocak 2018 13:36
Videoyu Aç VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
A
a

Trafik kazalarında yitip giden canlara çok üzüldüğünü belirterek, yaptığı araştırmaları konu alan bir mektup kaleme alan ve haber merkezimize gönderen Gölyakalı Adem Akkaya’nın eğitim yetersizliğine dikkat çekmesi üzerine Düzce Valiliği’nden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, 2013-2017 yılları arasında Düzce’de 26 bin 51 öğrenciye trafik eğitimi verildiği belirtildi.

Uzun süredir ülke çapında en aza indirgenmesi için çalışmalar yürütülen trafik kazalarına kafa yoran Gölyaka’ya bağlı Zekeriya Köyü’nde yaşayan Adem Akkaya, haber merkezimize gönderdiği mektupta trafik kazalarının önüne geçilmesi için kendince yaptığı tespitleri paylaşmıştı. Akkaya’nın özelikle trafikte bilgisiz sürücüler olduğundan dem vurduğu mektubuna yönelik Düzce Valiliği’nden bilgilendirme geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Her ay düzenli olarak valimiz başkanlığında toplanan İl Trafik Koordinasyonu Kurulu toplantısında; ilimizde kazaların meydana geldiği noktalar ile çözüm önerileri ele alınmakta ve kazaların önlenmesine yönelik alt yapı çalışmalarının ilgili kurumlarca alınıp alınmadığını düzenli olarak kontrol edilmektedir. Yine, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce,

  • 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında 33 okulda 3428 öğrenciye eğitim verilmiştir.

  • 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında 75 okulda 9344 öğrenciye eğitim verilmiştir.

  • 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında 52 okulda 5735 öğrenciye eğitim verilmiştir.

  • 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında 65 okulda 7544 öğrenciye eğitim verilmiştir.

  • 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı eğitimleri ise devam etmektedir.

Ayrıca algılanan yakalanma riskini arttırmak amacıyla kanunla düzenlenen Fahri Trafik Müfettişliği kapsamında ilimizde 30 Fahri Trafik Müfettişi görevlendirilmiş olup aktif olarak görevlerine devam etmektedir. Trafik eğitim parkı projesi konusu ise gündemde olup Düzce Belediye Başkanlığı ile yer tespit çalışmalarına devam edilmektedir.”

 


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri