VALİ’DEN ‘DUYARLILIK’ ÇAĞRISI

Gündem 11 Şubat 2020 17:41
Videoyu Aç VALİ’DEN ‘DUYARLILIK’ ÇAĞRISI
A
a

Düzce’de Acil Çağrı Hizmetleri ile ilgili farkındalığı arttırmak amacıyla “112 Günü” etkinliği düzenlendi. Anıtpark Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, asılsız çağrılar konusunda Düzceliler’i duyarlılığa davet ederek “2016 yılında asılsız çağrı oranı yüzde 67’ydi. Bu çok büyük bir rakam. Yani üç çağrıdan ikisi asılsız.” dedi.

“11 Şubat 112 Günü” dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de farkındalık etkinliği düzenlendi. Anıtpark Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı 112 Acil Çağrı Merkezi, Emniyet, Jandarma, İtfaiye, 112, AFAD, Orman çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
“112 konusunda şanslı bir iliz”
Düzce’nin, 112 sisteminin tam anlamıyla oturduğu 30 il arasında yer aldığına dikkat çeken Vali Dr. Zülkif Dağlı şöyle konuştu: “Son günlerde özellikle AFAD ve 112 başta olmak üzere emniyet, jandarma ve itfaiye gibi kurumlarımızın ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. 6 kurumun çağrıları 112 Acil Çağrı Merkezi’nde toplanıyor. Avrupa Birliği 11 Şubat tarihini 112 günü olarak ilan etti. Bizde bir farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. 112 Düzce’de 2015 yılında devreye girdi. Bu konuda şanslı bir iliz. Çünkü şuanda 30 ilde 112 birimleri tam olarak devrede. Bizimde gayet güzel bir binamız var. Burada sistem tamamen oturdu. Son yıllarda halkı bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Bizim en önemli sorunumuz asılsız çağrılar. Bunun ile ilgili daha önce birçok kez uyarıda bulunduk.”
“Vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum”
Vali Zülkif Dağlı asılsız çağrılar konusunda Düzceliler’i duyarlılığa davet ederek “2016 yılında asılsız çağrı oranı yüzde 67’ydi. Bu çok büyük bir rakam. Yani üç çağrıdan ikisi asılsız. Yaptığımız çalışmalar ile bunu bu ay itibariyle yüzde 52’ye düşürdük. Bu oranda çok yüksek. Bunların önüne geçmek istiyoruz. Vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Kesinlikle 112’yi meşgul etmesinler. Bu asılsız çağrıları yapanlar bir gün gerçekten bu merkeze ihtiyaç duyabilir. İnsanlarımızı duyarlılığa davet ediyorum.” dedi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
tso11