VALİ CAMİYİ YERİNDE İNCELEDİ

Gündem 13 Ekim 2020 15:59
Videoyu Aç VALİ CAMİYİ YERİNDE İNCELEDİ
A
a

Düzce Merkez’e bağlı Ozanlar Köyü’nde bulunan ve yaklaşık 400 yıllık bir geçmişe sahip olan tarihi Orhangazi Cuma Camii’nin yürekleri sızlatan son halini ele aldığımız “400 yıllık tarihi cami harabeye döndü” başlıklı haberimizin ardından Düzce Valisi Cevdet Atay duruma el koydu.

Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce’nin değerlerinin göz göre göre yok olmasına duyarsız kalmıyor. Öncü Haber’in tarihi Orhangazi Camii’nin harabeye dönmüş hali ile ilgili haberi üzerine caminin atıllıktan kurtarılması için gerekli adımlar atıldı.
Düzce’nin en eski camilerinden olan Tarihi Orhangazi Cuma Camii’nin içler acısı durumunu geçtiğimiz 22 Eylül günü Öncü Haber olarak gündeme getirmiştik. 1999’da yaşanan iki depremde aldığı hasarın ardından ibadete kapatılan ve aradan geçen 21 yılda harabeye dönen caminin atıl hali Düzce kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.
Yerinde inceledi
Haberimizin ardından tarihi bir değerin yok olmasına kayıtsız kalmayan Düzce Valisi Cevdet Atay duruma el attı. Vali Atay, Düzce Müftüsü Rüstem Can ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü çalışanlarıyla beraber Ozanlar Köyü’ne giderek atıl vaziyetteki camiyi yerinde inceledi. Caminin tarihi geçmişi ve son durumuyla ilgili Vali Atay’a bilgi verildi. Cami için gerekli çalışma hazırlığının başladığı öğrenildi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri