VALİ ATAY ŞEHİR MERKEZİNDE KORONA DENETİMİ YAPTI

Gündem 17 Eylül 2020 15:28
Videoyu Aç VALİ ATAY ŞEHİR MERKEZİNDE KORONA DENETİMİ YAPTI
A
a

İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği koronavirüs tedbirleri denetimi talimatı doğrultusunda Düzce Valisi Cevdet Atay koordinesinde şehir merkezinde denetim yapıldı. Denetimlerde vatandaşlara maske dağıtan Vali Atay, ev gezmelerine devam eden kadınlara seslenerek, “Lütfen ablalarımız, teyzelerimiz pastalarını ve böreklerini bu pandemi bittikten sonra hazırlasınlar. Şu süreci atlatana kadar, şu ev gezmelerini bir askıya alırsak çok daha fazla faydasını göreceğiz.” dedi.

Son günlerde vaka sayısı artış gösteren koronavirüs salgınına karşı, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” mottosuyla gönderilen genelgenin ardından Düzce Valisi Cevdet Atay dün şehir merkezinde denetim gerçekleştirdi. Denetim sırasında Vali Atay’a İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Tuncer, TSO Başkanı Tuncay Şahin, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ve kurum müdürleri eşlik etti.
Esnaf ve vatandaşlara maske dağıttı
Denetimlerde esnaf ve vatandaşlara maske dağıtan Vali Atay, aynı zamanda salgına karşı alınan tüm tedbir ve kurallara uymalarını istedi. Vali Atay özellikle vatandaşları doğru maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusuna uyarılarda bulundu.
“İnsanların sağlığı bizim geleceğimizdir”
Denetimler sırasında açıklamalarda bulunan Vali Atay, pandemi sürecinde vatandaşların rehavete kapılmaması gerektiğini belirterek, “İlimizdeki denetimlerimize devam ediyoruz. Düzce esnafımızı dolaştık. Dolaşmaya devam edeceğiz. Şimdi vatandaşlarımıza tekrar çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen mesafeye dikkat edelim. Maskemizi takalım. Temizlik kurallarına mutlaka uyalım. Büyük çaplı kafeterya ve esnaf arkadaşlarıma da buradan çağrımdır. İş yerlerinizde aşırı kalabalık olmasına izin vermeyin ve insanları çok yakın mesafe de oturtturmayın. İnsanların sağlığı bizim geleceğimizdir. Biz sağlığımıza bugünden sahip çıkarsak, yarınlara daha güzel, daha iyi adımlar atarız. Bir çağrım da buradan vatandaşlarımıza. Ev gezmelerine belli bir süre ara versek çok faydalı olacak. Lütfen ablalarımız, teyzelerimiz pastalarını ve böreklerini bu pandemi bittikten sonra hazırlasınlar. Şu süreci atlatana kadar, şu ev gezmelerini bir askıya alırsak çok daha fazla faydasını göreceğiz. Düzce halkına teşekkürlerimi tekrar sunuyorum. Genelde vatandaşımız, esnafımız, işçimiz, çalışanımız, hepimiz bu kurallara uyuyoruz. Uymaya devam edeceğiz.” dedi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri