VALİ ATAY KARDÜZ YAYLASI'NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Gündem 23 Eylül 2020 15:27
Videoyu Aç VALİ ATAY KARDÜZ YAYLASI'NDA İNCELEMELERDE BULUNDU
A
a

Düzce Valisi Cevdet Atay, beraberinde heyetle yeni sezon yaklaşırken kış turizmi potansiyeline sahip Kardüz Yaylası’nda incelemelerde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Gölyaka turizminin hak ettiği noktaya ulaşması için Vali Cevdet Atay öncülüğünde ve Belediye Başkanı Yakup Demircan'ın katkılarıyla başlatılan çalışmalar hızlandı.  
1980’li yıllardan bu yana kış turizmine kazandırılması istenen ancak elektriksiz ve yolsuz bir şekilde yatırımcılara sunulduğu için ilgi görmeyen Kardüz Yaylası için umut yeşerten gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz yıllarda elektrik ve yola kavuşan Kardüz’de tesisleşmeye gidilmesi için uğraş veren Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan'ın çabalarını karşılıksız bırakmayan Düzce Valisi Cevdet Atay, Gölyaka Kültür Park’ta düzenlenen turizm zirvesinin ardından ilçenin yıllardır özlemini duyduğu turizm yatırımlarına kavuşması için düğmeye bastı.
Düzce Valisi Cevdet Atay, Gölyaka ilçesinde bulunan ve doğal güzellikleriyle ünlü Kardüz Yaylası’nda incelemelerde bulundu.
Ziyarette Vali Atay’a Gölyaka Kaymakamı Fahri Onay, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M. Hayri Şen, Kültür Turizm İl Müdürü ve Gençlik Spor İl Müdürü eşlik etti.
Yetkililer Vali Atay’a Kardüz yaylası ile ilgili bilgi verdi. İncelemede kış sezonu yaklaşırken Kardüz Yaylası’nın kış turizmi potansiyelinin ele alındığı ve bu konuda atılacak adımların değerlendirildiği öğrenildi.
Öte yandan kayak sporu için biçilmiş kaftan konumundaki Kardüz Yaylası’na yapılacak yatırımlar, Düzce turizmine büyük katkı sağlayacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri