ÜRETİCİYİ TEK FİRMANIN ELİNE BIRAKMADI

Gündem 31 Ekim 2018 17:05
Videoyu Aç ÜRETİCİYİ TEK FİRMANIN  ELİNE BIRAKMADI
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, fındık konusunda “Sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanı bir fiyat açıkladı. Beklediğimiz fiyatı karşılamadı, biz 15 TL olarak bekliyorduk. Yine de fındık üreticisini tek bir firmanın eline bırakmadığı için kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, ulusal bir kanalda yayınlanan programın konuğu oldu. Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Yılmaz, ayrıca Düzce’nin sorunlarını da paylaştı.

Artı motivasyon sağlayacaktır”

AK Parti ile MHP arasında yerel seçimlerde ittifak olmaması ile ilgili konuşan Yılmaz, “Yerel seçimlerde ittifak olmaması parti il teşkilatları için artı motivasyon sağlayacaktır. Biz Düzce’de çalışmalarımıza başlamıştık. Düzce dâhil bütün il teşkilatları çalışmalarına devam edecektir. Yerel seçimler dışında Cumhur İttifakı’nın devam edeceğini Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Yerel seçimlerde ittifakın olmamasını meclis çalışmalarını sekteye uğratacağını sanmıyorum.” dedi.

Fikir ayrılıkları olabilir”

Şartlı ceza indiriminden dolayı yaşanan gelişmelere de açıklık getiren Yılmaz, “İttifakın zedelenmemesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Tabii bunlar karşılıklı olur. Biz Cumhur İttifakı’na neden sahip çıktığımızı ve arkasında durduğumuzu her yerde dile getiriyoruz. Bizim getirdiğimiz Şartlı Ceza İndirimi önerimiz de hiçbir absürt ve toplumu rahatsız edici unsur olduğunu düşünmüyorum. Biz sonuçta iki aynı parti değiliz. Farklı partileriz ve fikir ayrılıkları olabilir. Biz bu tasarıyı titizlikle düzenledik ama kendileri sakınca görmüş olabilirler. Bizimle bu hususta istişare etmek isterlerse, genel merkezin kapısı daima açıktır. Ama kestirip atarsınız, bizim de tavrımız o şekilde olacaktır.” şeklinde konuştu.

Andımız rencide edici değil, okutulması da yanlış değildir”

Öğrenci Andı tartışmaları için ise Milletvekili Yılmaz şöyle konuştu: “Andımızda toplumu rencide edecek hiçbir söylem yoktur. İçerisinde bulunan ifadeler eğer ırkçılık olarak nitelendiriliyorlarsa, İstiklal Marşı’nda geçen ‘Kahraman ırkıma bir gül, Ebediyen sana yok ırkıma yok izmihlal’ ifadeleri daha ırkçı söylemler olarak kabul edilebilir. Tabii ki İstiklal Marşı hepimizin kutsalıdır. Mehter Marşı’nda ‘Türk Milleti Türk Milleti, aşk ile sev milliyeti‘ ifadeleri geçer. Kendileri bu marşları da tutmaktadır. Bizim düşüncemizce andımız rencide edici değil, okutulması da yanlış değildir. Okutulursa çocuklarımıza, milli menfaatler konusunda, katkıda bulunacağını tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlarımızın yüzde 70-80’i fındığını sattı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatını yorumlayan Yılmaz, “Diğer milletvekillerimiz ile birlikte fındık konusunu konuşalım dedik. Üreticiyi mağdur etmeyecek bir rakam çıkartalım dedik ama ilgi görmedik. Sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanı bir fiyat açıkladı. Beklediğimiz fiyatı karşılamadı, biz 15 TL olarak bekliyorduk. Yine de fındık üreticisini tek bir firmanın eline bırakmadığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Biz defalarca bu üreticilerimiz ezilmesi için çalışmalar yapılmasını istedik. Maalesef geç kalındı ama olsun. Geç kalındığı içi ekstra bir tavır koymuyoruz. Ancak vatandaşlarımızın yüzde 70-80’i fındığını sattı. Bunun nedeni üreticinin aceleci olması değil. Fındık toplandıktan sonra işçi maaşlarının ödenmesi, hemen akabinde okulların açılması ile oluşan masraflar ve kışın gelmesi ile karşılanması gereken yakacak ihtiyaçları için ürünlerini satmak zorunda kaldılar” diye konuştu.

Trafik tam bir keşmekeş”

Düzce’nin yol sorunu ve kış aylarının gelmesi ile beraberinde getireceği sıkıntıyı da dile getiren Yılmaz, “Düzce’nin sadece bir sıkıntısı yok birden fazla sorunu var. İki büyük kentin ortasında kalmasının ve AK Parti’ye verdiği desteğin yanı sıra, Düzceliler olarak hak ettiği hizmeti görmediği kanısındayız. Trafik sıkıntısı giderilemedi. Sadece bir çevre yolu tamamlandı. Diğerlerinde çalışma yürütülüyor. Bağlantı yollarımızı tamamlayamadığımız için trafik tam bir keşmekeş. İleride yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanınca çok büyük sıkıntılar yaşayacağız. Bu sıkıntıyı sadece biz Düzceliler değil çevre illerden bu güzergahları kullanan vatandaşlar da oldukça sorun yaşıyor.” ifadesinde bulundu.

Kamu binaları verimli kullanılmıyor”

Sağlıkta yaşanan sıkıntıları ve kamu binalarının verimli kullanılamadığını kaydeden Yılmaz, “Sağlıkta çok büyük problemlerimiz var. Hastanemizde hekim eksikliği var. Birçok branşta, özellikle hayati öneme sahip branşlarda Düzce Devlet Hastanemizde sıkıntımız var. Buna ek olarak Düzce’de bulunan kamu binaları verimli kullanılmıyor. Muncurlu’da bulunan binamız Fizik Tedavi Hastanesi olarak kullanılsa da yeterli verim alınamıyor. Düzce SSK Hastanemiz çürümeye terk edildi. Deprem yaşamasına rağmen gerekli iyileştirme yapılmadı. Bunlar dışında, Efteni’de bulunan Spa merkezi çürüdü ve restore edilemeyecek hale geldi. Bunlar kamuya kazandırılabilir ve çok önemli kazanımlar sağlayabilirdi.” dedi.

Türkler hiçbir zaman devletsiz kalmamıştır”

Son olarak, yıl dönümü yaklaşan 12 Kasım Depremini de anımsatan Yılmaz, “Yaşanan 12 Kasım Depremi’nde 960 vatandaşımız deprem şehidi olarak hayatını kaybetti. Birçok dostumuzu ve vatandaşımızı kaybettik. Acıları o günkü gibi tazedir. Bu konuyla ilgili geçen ki meclis oturumunda sarf edilen bir ifade vardı. ‘Devlet 12 Kasım’da yoktu’ denildi. Türkler hiçbir zaman devletsiz kalmamıştır. Bu ifade bizi ayrıca üzmüştür. O dönemde devletin ne kadar çalıştığı, kaç tane konutu, ne kadar zaman içerisinde yaptığını, ne yardımlar getirildiğini bir sonraki meclis oturumunda ifade edeceğim. Biz hiçbir zaman devletsiz kalmadık ve kalmayız. Gerek afetler ve kötü olaylarda Türkiye devleti üzerine düşeni yapmış ve yapacaktır.” şeklinde konuştu.

Son olarak Yılmaz’ın, “Halk size ne kadar ulaşabiliyor?” sorusuna, “24 saat” yanıtını vermesinin ardından program sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri