TEPKİ SESLERİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Gündem 7 Aralık 2017 15:45
Videoyu Aç TEPKİ SESLERİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
A
a

ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki için üniversite kampüsünde toplanan Düzce Üniversitesi Müslüman Öğrenciler Platformu, İsrail bayrağını yakarak ABD ve İsrail’e lanet okudu. Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez de tepkisini yaptığı basın açıklaması ile gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından ülke çapında olduğu gibi Düzce’de de parti ve sivil toplum kuruluşlarından tepki sesleri yükseldi.

Üniversiteden de tepki sesleri yükseldi
“Kudüs’ün özgürlüğü için ayağa kalk” yazılı pankartlar ve ellerinde dövizlerle üniversite kampüsünde bir araya gelen Müslüman Öğrenciler Platformu İsrail bayrağını yakarak ABD ve İsrail’e lanet püskürdü.

ABD, İslam coğrafyasını kana bulayan bir seri katildir”
Müslüman Öğrenciler Platformu adına bir basın açıklaması yapan Miraç Şengönül, Filistin halkını hiçe sayan bu kararı nefretle kınadıklarını belirterek şu ifadelerde bulundu: “Kudüs davası sadece Filistinliler’in değil tüm İslam aleminin ve insanlığın davasıdır. Kudüs varlığıyla ümmetin gözbebeğidir. Kudüs hiçbir şekilde pazarlık konusu edilemez ve asla terörist İsrail’in başkenti olarak tanınamaz. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya, 15 Temmuz’da üzerimize bombalar yağdıran, İslam dünyasını kana boyayan seri katildir. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı ve askeri görmek istemiyoruz. Siyonist kukla Trump, kısa süre içinde nasıl bir yanlış içinde olacağının farkına varacaktır. Tüm İslam ülkeleri, ABD ve İsrail’le bir şekilde izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır. Kudüs’ü İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır, ABD mutlaka evine geri dönecektir, İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Biz Düzce Üniversitesi Müslüman Öğrenciler Platformu olarak emperyalistlerin ağababası Amerika’nın aldığı bu kararı kabul etmiyoruz ve tel’in ediyoruz. Ey Kudüs,  ümmetin çocukları olarak sana söz veriyoruz. Seninle özgürleşip seninle dirilinceye kadar meydanlarda senin haykırışın olacağız.”

ABD ve Trump yeni bir fitne peşinde”
Bir tepki de Vatan Partisi’nden geldi. “Kudüs Filistin’in başkentidir.” diyen Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu: “ABD ikinci İsrail, Barzani devletini kurmaya kalktı yenildi başaramadı. ABD komşumuz Suriye’yi parçalamaya çalıştı, yenildi, başaramadı. Suriye’nin kuzeyinde sınırımız boyunca terör koridoru açmaya çalıştı. Bu oyun da silahlı kuvvetlerimizin müdahalesiyle bozuldu başaramadı. Sürekli kaybeden ve bölgede istediği sonuçları alamayan ABD ve Trump şimdi yeni bir fitne peşindedir. Trump, yıllardır İsrail siyonizmine karşı kahramanca mücadele eden ve topraklarını savunan Filistin devletinin başşehri Kudüs’ü sözüm ona İsrail’in başşehri yapmıştır.”Sönmez son olarak, Trump’ın gücü yetiyorsa ABD’nin başkentini değiştirebilir diyerek, Türk milleti ve Vatan Partisi olarak Filistin halkının haklı mücadelesini desteklediklerini belirtti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri