TARTIŞMAYI ÖMER YILDIZ BAŞLATTI

Siyaset 7 Nisan 2017 12:34
Videoyu Aç TARTIŞMAYI ÖMER YILDIZ BAŞLATTI
A
a

İkisi de MHP’li olan Grup Başkan Vekili Çetin Sarıahmet ile Akçakoca İGM Üyesi Ömer Yıldız arasında İl Genel Meclisi Toplantısı öncesi yaşanan yumruklu kavga ile ilgili MHP İl Başkanlığı’ndan açıklama geldi. İGM Üyesi Ömer Yıldız’ın parti ilkelerine aykırı davranışlarından ötürü yaklaşık 2 ay önce disiplin kuruluna sevk edildiği belirtilen açıklamada, “Bu karar sonrasında kendisi parti teşkilatına ve yöneticilerine karşı olumsuz bir tutum içine girmiştir. Ömer Yıldız’ın başlattığı tartışma ve ardından sergilediği yakışıksız tavırları olayı farklı bir boyuta taşımıştır.” denildi ve olayın esefle kınandığı vurgulandı.

MHP'li iki il genel meclis üyesinin yumruk yumruğa kavgası sonrası gözlerin çevrildiği Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı’ndan olayın çıkış nedenine yönelik açıklama geldi. Bir süredir aralarında soğuk rüzgarlar estiği konuşulan MHP Grup Başkan Vekili Çetin Sarıahmet ile Akçakoca İGM Üyesi Ömer Yıldız’ın Özel İdare'de gerçekleşen meclis toplantısı öncesi birbirlerine girmesi konusunda teşkilat, eleştiri oklarını İGM Üyesi Ömer Yıldız’a yöneltti. Açıklamada, Yıldız’ın disiplin kuruluna sevk edilmesi nedeniyle böyle bir tutum sergilediğine dikkat çekildi.

Yaşanan bu olayı esefle kınıyoruz”
Kavga olayının ardından dün (7 Nisan) MHP il ve ilçe teşkilatları olarak 5. Birleşimi için toplanan İl Genel Meclisi’ne bir ziyaret gerçekleştirildiği belirtilen yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Ziyaretimiz öncesinde 6 Nisan 2017 tarihinde partimizin il genel meclis üyeleri, Çetin Sarıahmet ve Ömer Yıldız arasında bir takım tatsız olaylar yaşanmıştır. Ancak olayın detayları basına yanlış şekilde aksettirilmiştir. Olayın taraflarından biri olan Ömer Yıldız, parti ilkelerine ve partinin kurumsal kimliğine aykırı bir takım davranışlarından ötürü yaklaşık 2 ay öne disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Bu karar sonrasında kendisi parti teşkilatına ve yöneticilerine karşı olumsuz bir tutum içine girmiştir. Ömer Yıldız’ın başlattığı tartışma ve ardından sergilediği yakışıksız tavırları olayı farklı bir boyuta taşımıştır. Basında yer aldığı gibi tartışma savcılık ve hastaneye intikal etmemiştir. MHP İl ve İlçe teşkilatları olarak yaşanan bu olayı esefle kınıyoruz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri