TANJU ÖZCAN’DAN BİR ‘İCRAAT’ DAHA!

Gündem 23 Kasım 2021 19:40
Videoyu Aç TANJU ÖZCAN’DAN BİR ‘İCRAAT’ DAHA!
A
a

Yabancı karşıtı söylem ve uygulamalarıyla gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tartışmaları tekliflerini Bolu Belediye Meclisi’nden geçirmeyi başardı. Bolu Belediyesi Meclisinde bütçe görüşmelerinde, yabancıların yabancılarla evlenmesi halinde ödeyecekleri nikâh ücreti 100 bin lira, suyun metreküpü ise yabancılar için 2,5 dolar olarak belirlendi.

Göreve geldiği günden bu yana icraatlarıyla değil yabancı karşıtı söylem ve uygulamalarıyla gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tartışmaları tekliflerini Bolu Belediye Meclisi’nden geçirmeyi başardı.
Türklerin metreküpünü 2.5 TL’ye kullandıkları suyu yabancıların 2.5 dolara (yaklaşık 30 TL), nikah işlemlerinin ise yabancılara 100 bin TL olması,  oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamada AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu kullanırken, CHP’den iki üye de çekimser kaldı. Karar geri kalan CHP’li ve İYİ Partili üyelerin oylarıyla onaylandı.
Mültecileri su ücretleri üzerinden zor sokma planı Cenevre Sözleşmesi’ne takılan Özcan, suyla ilgili kararın Türkiye’de oturma izni almış olan yabancıları kapsadığını kaydetti. Özcan, “Bu tüm yabancıları kapsamıyor. 4658 sayılı yasa kapsamında oturma izni almış olanları kapsıyor. Türk vatandaşı suyun metreküpünü 2,5 liradan, yabancılar ise metreküpünü 2,5 dolardan ödeyecek. Bugünün kuruyla 11 kat. Ama hükümetimiz başarılı olacağız, doları aşağı çekeceğiz diyor. Doları 1 dolara çekerlerse adı geçen sığınmacılar da suyu 2,5 TL’den kullanmış olacaklar. Artık bundan sonra hükümetin dolar kurunu nasıl belirleyeceğiyle ilgili bir konu. Benim konum değil.” dedi.
Su ücretinin yabancılardan o günün Merkez Bankası kuru üzerinden TL cinsinde tahsil edileceğini belirten Özcan, ayrıca, “İki yabancının Bolu'da, belediyemize başvurarak evlenmesi halinde nikah ücretini 100 bin lira olarak belirledik.” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri