SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI HAREKETE GEÇTİ

Gündem 3 Eylül 2021 12:15
Videoyu Aç SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI HAREKETE GEÇTİ
A
a

Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Çamköy Mahallesinde yaşanan aile dramına kayıtsız kalmadı. Öncü Haber’de yayımlanan haberin ardından, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 9 aylık hamile imam nikahlı eşi ve 3 yaşındaki kızı ile birlikte sokakta kalan Erkar Özkaynak’a barınma ve nakdi yardım yapmak için harekete geçti.

Ailesi tarafından sokağa atılan Erkar Özkaynak, 9 aylık hamile imam nikahlı eşi Satıman Solak ve 3 yaşındaki kızı ile birlikte, Çamköy TOKİ Konutlarında bulunan bir binanın blok boşluğuna kurdukları çadırda yaşam mücadelesi veriyordu.
Doğumuna bir hafta kalan Satıman Solak, yaşadıkları mağduriyeti Öncü Haber mikrofonuna anlatarak, Düzceli yetkililerden yardım talebinde bulunmuştu.
Ailenin yaşadığı dramın Öncü Haber’de yayımlanmasının ardından Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı harekete geçti. Satıman Solak ve İmam nikahlı eşi Erkar Özkaynak ile 3 yaşındaki kızları, dün gece saatlerinde kaldıkları çadırdan alınarak, geçici olarak bir yakınlarının yanına yerleştirildi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın aileyi bugün bir eve yerleştirecekleri ve nakdi yardım yapacağı öğrenildi.
Öte yandan, Düzce’de bulunan bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının da  aileye yardım yapmak için harekete geçtikleri öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri