SORULAR KOLAY; HEDEFLER YÜKSEK

Eğitim 23 Kasım 2016 15:21
Videoyu Aç SORULAR KOLAY; HEDEFLER YÜKSEK
A
a

TEOG kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavlarının ilk gün oturumu dün sona erdi. Türkçe, Matematik ve Din Kültürü derslerinden sınava giren öğrenciler, sorular hakkında yorumlarda bulundu. İkinci oturum ise bugün yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8. sınıfta okuyan ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak gerçekleşen sınavın ilk gün oturumları dün yapıldı. Öğrenciler, Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdi. Sınava girecek olan öğrenciler ve aileleri sabahın erken saatlerinde okul bahçesine gelerek heyecanlı bekleyişlerine başladı. Çocuklarını sınava girecekleri salonlara gönderen veliler çocuklarını beklerken dua okumayı ihmal etmedi. Sınavın ardından sorular hakkında görüşlerini aldığımız öğrenciler Türkçe ve matematik derslerinde zorlandıkları birkaç soru olduğunu belirtirken, genel anlamda ise kolay olduğu tespitinde bulundu.
Öğrencilerden sınava dair yorumlar…
Öğrenciler sorularla ilgili şu yorumlarda bulundu:
“Sınavım gayet iyi geçti. Türkçe sorularında biraz zorlandım ama genel olarak iyiydi. Matematikte birkaç tane zorlandığım soru vardı ama ona da iyi geçti diyebilirim. Bugün Türkçe, matematik ve din kültürü derslerinden girdik sınava. Fen Lisesi veya Turgut Özal’ı hedefliyorum.”“Benim sınavımda gayet güzeldi sorular kolaydı. Normal olması gereken gibiydi. Türkçe’de birkaç soruda zorlandım ama genel olarak güzel geçti. Bende Turgut Özal’ı hedefliyorum.“Benim sınavım iyi geçti. Her alanda çelişkili ve zorlandığım soru vardı ama genel olarak güzeldi. Benim hedefimde Fen Lisesi, Turgut Özal, olmadı Arsal Lisesi var”“Sınavım güzel geçti. Türkçe ve din kültürü derslerinden tüm soruları doğru bekliyorum. Matematikten yanlış beklediğim birkaç soru var. Ben Arsal’ı hedefliyorum.”Zaman sorunu yaşayan bir öğrenci ise; “Benim sınavım güzel geçti matematik biraz zordu ama hepsini doğru bekliyorum. Din Kültürü’nde hepsini doğru bekliyorum. Türkçe’den bir iki yanlış yaptığım soru olabilir. Fen Lisesi veya Turgut Özel Lisesi’ni hedefliyorum.” dedi.Öte yandan bugün (24 Kasım) yapılacak oturumlarda öğrenciler, fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına girecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri