SONA AZ KALDI…

İlçe Haber 8 Haziran 2017 11:29
Videoyu Aç SONA AZ KALDI…
A
a

Yığılca’nın önemli doğal güzelliklerinden olan ve uzun yıllar değerlendirilmeyi bekleyen Sarıkaya Mağarası’nı turizme açmak amacıyla başlayan restarosyan çalışmaları hakkında bilgi veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, 1.5 ay gibi bir süre sonra mağaranın turizm sektörünün hizmetinde olacağını aktardı ve ekledi: “Yığılca’mız turizm beldesi olma yolunda hızla ilerliyor.”

Batı Karadeniz’in en büyük mağaraları arasında gösterilen Sarıkaya Mağarası’nda restorasyon çalışmaları hızla ilerliyor. Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, çalışmaların yüzde 40’lık seviyesinin tamamlandığını geriye kalan kısmının da bir buçuk ay gibi bir sürede bitirilerek turizmcilerin hizmetine açılacağını aktardı.

Yığılca’mız bir marka olmaya aday”
Belediye Başkanı Yiğit, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sarıkaya Mağarası hem ilçe hem de bölge turizmine renk katacağına yürekten inanıyorum. Uzmanların verdiği bilgiye göre; hem boy uzunluğu hem de iç donanımı ayrıca sarkıkları ile mağaramızın bölgenin en gözde mağarası olduğu söyleniyor. Bir de bulunduğu alan itibari ile cennetimsi bir coğrafyada bulunması her şeye değer görülüyor ki Yığılca’mız turizm beldesi olma yolunda hızla ilerliyor. Hem eşsiz coğrafyası hem de bozulmamış kültürel varlıkları ile Yığılca’mız bir marka olmaya aday. Yığılca’mızın yarınları bu günden sonra çok farklı olacak.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri