SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLADI

Gündem 23 Mayıs 2020 00:45
Videoyu Aç SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLADI
A
a

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında arife günü ile Ramazan Bayramı'nda 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı gece 00:00 itibariyle başladı. Yasağın ilk anlarından itibaren Düzce sokaklarında sessizlik hakim olurken, kolluk kuvvetleri şehrin dört bir yanında denetim düğmesine bastı.

Koronovirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin değerlendirmesi ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda Türkiye'nin genelinde olduğu gibi Düzce’de de 23-24-25-26 Mayıs'ta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması saat 00:00’da başladı. Yasakla birlikte Düzce sokaklarında sessizlik hakim oldu. Güvenlik güçleri yasağın başladığı ilk dakikalardan itibaren kent merkezinde ve yollarda denetimlere başladı. Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından çalışmalarına izin verilen iş yeri ve personelleri dışında sokağa çıkmanın yasak olduğu kentte kısıtlamanın günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla alınan tedbirler şu şekilde bildirildi:
"İhtiyaçların en çok temin edildiği işletmeler olan market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler 23 Mayıs Cumartesi günü 10.00-17.00 saatlerinde 20 yaş ve altında olanlar ile 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız hariç olmak üzere,  yani 20-65 yaş aralığında bulunan vatandaşlarımıza, araç kullanılmadan meskenlerine en yakın yerlerden alışveriş yapılmaları kaydıyla hizmet verebileceklerdir. Bu iş yerleri 24-25-26 Mayıs Pazar, Pazartesi, Salı günleri tamamen kapalı olacaktır."
Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarına yönelik açıklamada ekmek fırınları ve bayileri ile ilgili de şu detaylara yer verildi:
"23-24-25-26 Mayıs Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri önceden belirlenmiş ekmek fırınları ve bayileri açık olacak, ancak üretilen ekmeklerin dağıtımı ilgililerce sağlanacaktır. Yine 23-24-25-26 Mayıs Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri tatlı üretiminin yapıldığı ve satıldığı iş yerleri açık olacak, ancak tatlı satışı yapan bu iş yerleri sadece evlere servis şeklinde satış yapabileceklerdir."
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri