SİZ DE "YAŞAMAYI SEÇİN"

Gündem 12 Nisan 2019 14:36
Videoyu Aç SİZ DE "YAŞAMAYI SEÇİN"
A
a

Trafik kazalarında hayat kurtaran emniyet kemerinin kullanımını arttırmak ve önemini anlatmak için Jandarma Genel Komutanlığı Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı 2 gün boyunca Düzce'de olacak.

Jandarma Genel Komutanlığı Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Düzce'ye geliyor. Trafik kazalarında yaralanma ve ölüm olaylarını en aza indirmek amacıyla Düzceli vatandaşlara emniyet kemerinin önemi simülasyon aracı ile uygulamalı olarak anlatılacak.

 Düzce İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada simülasyon aracının 14 Nisan'da Akçakoca kent merkezinde, 15 Nisan'da ise Düzce Anıtpark Meydanı'nda konuşlandırılacağı bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi: "Emniyet kemeri kullanım durumunun, ülkemiz karayollarında meydana gelen trafik kazalarında, ölüm ve yaralanma olayını yüzde 50 oranında azalttığı bilimsel çalışmalar ve istatistiki veriler sonucu kanıtlanmış ve tespit edilmiştir. Hayat bağı olan emniyet kemeri kullanımını ve kullanılıp-kullanılmaması arasındaki önemli farkı yerinde, canlı ve yaşayarak göstermek, vatandaşların emniyet kemeri kullanımı oranını artırmak ve bu konuda farkındalığın oluşturulması amacıyla; Jandarma Genel Komutanlığı Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı kullanımında bulunan "Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı"; 14 Nisan 2019 günü saat 12.00-16.00 arasında Akçakoca ilçe merkezinde, 15 Nisan 2019 günü saat 12.00-16.00 arasında Düzce İl Merkezi Anıtpark Meydanı'nda vatandaşlarımızın kullanımı ve hizmetinde olacaktır."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri