SİYASİ PARTİLER DÜŞMAN DEĞİL, RAKİPTİR

Siyaset 29 Mayıs 2018 11:40
Videoyu Aç SİYASİ PARTİLER DÜŞMAN DEĞİL, RAKİPTİR
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru ve milletvekili adayları seçim gezileri kapsamında Saadet Partisi İl Başkanlığı’nın kapısını çaldı. Ziyaretteki konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, “Siyasi partiler birbirlerine düşman olmak zorunda değildir. Siyasi partiler birbirlerinin rakipleridir.” dedi.

24 Haziran seçimleri öncesinde ‘Millet İttifakı’nı oluşturan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti temsilcilerinin birbirlerine nezaket ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretler kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru ve milletvekili adayları Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol ve partinin milletvekili adaylarını parti binasında ziyaret etti.

Seçime millet ittifakı olarak gireceğiz”
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı İlhan Duru, “Öncelikle bizleri böyle sıcak bir ortamda karşıladıkları için Saadet Partisi’ne teşekkür ediyoruz. Biliyorsunuz önümüzdeki seçim sürecine millet ittifakı olarak gireceğiz. Bu millet ittifakının Düzce’mize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Seçmen profilinde ciddi bir değişim olacaktır”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol da yaptığı açıklamada, “Biz de CHP üyelerini ve milletvekili adaylarını partimizde görmekten gerçekten memnunuz. Seçim sonrası bunu daha güzel bir şekilde inşallah kutlarız. Millet ittifakı, çevresinde ilkeler ve prensipler doğrultusunda yapılan bir şekilde kuruldu. Bu ittifak faydalı olacaktır. Mecliste yüzde 1, yüzde 2 oyu olan partilerin temsil edilmesi sağlanacaktır. Türkiye olarak baktığınızda milletin meclis içinde temsili yüzde 90 yüzde 95’lere çıkacaktır. Bu, ülkenin demokrasisi için iyi bir kazanımdır. Tabii ki bu kolay olmadı ve kolay olması mümkün değil. Biz parti olarak bu durumun ülkemiz için, vatanımız için iyi olacağı kanaatindeyiz. Temennimiz şu ki siyasi partiler birbirlerine düşman olmak zorunda değildir. Siyasi partiler birbirlerinin rakipleridir. Bu birlikteliğin önümüzdeki süreçte daha da devam edeceği kanaatindeyim. Önümüzdeki süreçte seçmen profilinde ciddi bir değişim olacaktır. Tabii ki Millet İttifakı’nın faydalarını vatandaşlara, seçmenlere anlatabildiğimiz oranda blok oylarının arttığını göreceğiz. Nihayetinde herkes kendi partisinin mührü üzerine amblemini vuracaktır. Bu da antidemokratik olan seçim barajının kaldırılması için bir çalışmadır. Düzce’de kavgasız gürültüsüz, siyasi partilerin birbirleriyle kavga etmeden geçireceği bir il olacaktır. Herkes kendi doğrularını anlatacaktır. Seçim güvenliğinin tam manada dizayn edildiği bir yarıştır. Seçimlerin hem Düzce’mize hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri