SİYASİ DÜŞÜNCELERDEN SIYRILIN

Siyaset 9 Nisan 2017 10:47
Videoyu Aç SİYASİ DÜŞÜNCELERDEN SIYRILIN
A
a

Partisinin Akçakoca'daki referandum çalışmalarına destek veren Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Ayazlı Mahallesi’nde vatandaşlardan 'Hayır' oyu istedi. 16 Nisan’da siyasi düşüncelerden sıyrılarak sandık başına gidilmesi gerektiğini söyleyen Albayrak, "Sıyrılamazsak yanlış karar veririz." dedi. Ayrıca Anayasa Değişikliği'nin her maddesinde tek kişiye yetki verme olduğunu savundu.

Referaduma sayılı günler kala CHP Akçakoca İlçe Teşkilatı ‘hayır’ için çalışmalarına devam ediyor. Akçakoca Postası'nda yer alan habere göre; son olarak Ayazlı Mahallesi’ni ziyaret eden CHP örgütü, vatandaşlarla kıraathanede buluştu. Akçakoca Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak, burada yaptığı konuşmasında, 16 Nisan’da siyasi kararlar ile oy atılmaması gerektiğini bildirerek, "Evet ya da hayırı anlatırken siyasi düşüncelerimizden muhakkak sıyrılmamız gerekiyor. Sıyrılamazsak bir şekilde yanlış karar verme, yanlış yere oy kullanma gibi bir sonuca varabiliriz." dedi.

"Her maddesinde tek kişiye yetki verme var"
Anayasa Değişikliği Teklifi'nin yetkilerin tek kişide toplanmasını içerdiğini belirten Albayrak, "Bu anayasa paketinin her maddesinde tek kişiye yetki verme var. Burada asıl mevzu bu. Yoksa Türkiye’nin herhangi bir sorununu çözecek bir şey yok bunun içinde. Bu anayasanın tek amacı tek kişiye yetki verilmesidir." diye konuştu.

"Yetki bir kişide olsaydı..."
Albayrak, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi üzerinden bir örnek veren Albayrak, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanını aldığınızda zaten ülkeye darbe yapmış olurdunuz. Ama 15 Temmuz’da bütün kurumlar ayağa kalktı, yargı, milliyetçi ordu ayağa kalktı. Meclis açıldı, sabahlara kadar mücadele verdi. Halk da sokağa indi. Herkes bir koldan mücadele verdi. Ama yetki bir kişide olsaydı, sadece bir kişi almakla darbe gerçekleşmiş olacaktı."

"Bu anayasa geri kalmış ülkelerin anayasalarına benziyor"
Gelişmiş ülkelerin anayasalarının oylanacak anayasadan farklı olduğunu iddia eden Albayrak, "Gelişmiş ilk 20 ülkenin anayasaları bundan farklı. Bu anayasa geri kalmış ülkelerin anayasalarına benziyor. Emperyalist güçlerin müdahale ettiği ülkelere ve onların anayasalarına bakın. Çok büyük bir tehlike var. Yarınlardan büyük endişe duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu."Bizi yönetecek insanların, bizi nasıl yöneteceğine biz karar verelim." diyen Albayrak tüm vatandaşlardan referandumda ‘hayır’ oyu kullanmasını istedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri