ŞEHİT OĞLU’NUN BAYRAĞINI TESLİM ETTİ

Gündem 14 Temmuz 2017 13:00
Videoyu Aç ŞEHİT OĞLU’NUN BAYRAĞINI TESLİM ETTİ
A
a

AK Parti Düzce Gençlik Kolları tarafından düzenlenen, "Bu bayrak bize emanet" projesi kapsamında, 15 Temmuz Şehidi Ankara Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığı şehitlerinden Şehit 4.sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın ailesinden teslim alınan Türk Bayrağı, 15 Temmuz Gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 81 ilden 250 genç, darbe girişiminde şehit düşen vatandaşımızı temsilen “Bu Bayrak Bize Emanet” projesi kapsamında Türk Bayraklarını şehit ailelerinden düzenlenen törenle teslim aldı.

Bu kapsamda AK Parti Düzce Gençlik Kolları Yönetim Kurulu, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim etmek üzere Şehit 4.Sınıf Emniyet Müdür Ufuk Baysan’ın Türk Bayrağı’nı şehidin babası Ramazan Baysan’ın elinden aldı.

Şehit Ufuk Baysan’ın annesi ve babası ile sohbet eden AK Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Koç ve üyeler bayrağı teslim almadan önce bir basın açıklaması yaptı.

Millete yapılan suikasta müsaade etmedik”

Çanakkale’de de 15 Temmuz’da da millete silah doğrultanların hedefinin aynı olduğuna dikkat çeken Koç şöyle konuştu:

“Ecdadımız Çanakkale'de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik. Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin Adamı üzerinden millete yapılan suikasta müsaade etmedik.”

250 kahraman şehit; 2000'den fazla kahraman gazi”

“Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik. O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler. O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000'den fazla kahraman gazi. O gece evlatlar Ulubatlı Hasan, Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar nene hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere.”

Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın”

“AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz bu programda, 15 Temmuz Gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir. Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın.”

Basın açıklamasının ardından Şehit Ufuk Baysan’ın babası Ramazan Baysan, öptüğü Türk Bayrağı’nı AK Partili gençlere teslim etti. Şehit ailelerinden alınan Türk Bayrakları 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a teslim edilecek.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri