Sağlık için yürüdüler...

Sağlık 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Sağlık için yürüdüler...
A
a

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “Sağlık İçin Yürüyelim” sloganıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi. Organizasyon kapsamında Gaziantep Caddesinden Anıtpark'a kadar yürüyüş yapıldı.

 

“Hareket eden insanda stres olmaz”

 

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası'nda Düzce Halk Sağlığı Müdürlüğü organizasyonuyla düzenlenen “Sağlık için Yürüyelim” etkinliğine Vali Yardımcısı Miktat Alan ve Halk Sağlığı Müdür Rıfat Poyraz da katıldı. Etkinlik kapsamında Gaziantep Caddesi'nden Anıtpark'a kadar yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşün sonunda vatandaşlara su ve elma ikram edildi. Yürüyüşün ardından konuşan Düzce Halk Sağlığı Müdürü Rıfat Poyraz, hareket edenlerde stresin olmayacağını söyledi.

 

Poyraz, “Halk Sağlığı Haftası'nın ana teması “Sağlık İçin Hareket Edelim” olarak belirlendi. Birçok bulaşıcı olmayan kronik hastalıklar, kronik damar hastalığı, şeker hastalığı solunuım yolu hastalıkları ölümlerin yüzde 60'ını oluşturmaktadır. Bu da daha çok hareketsizlikle ilgili. Maalesef hareket etmiyoruz, kadınlarımızın yüzde 87'si erkeklerimizin yüzde 77'si hareket etmiyor. Yaşlılarımızın da ancak yüzde 30'u belirli zamanlarda yürüyüş yapıyor. Fiziksel aktivitenin hem ruh sağlığımıza hem beden sağlığımıza hem yaşlılığımıza çok olumlu katkıları var. Hareket edenlerde depresyon olmaz daha az olur, kas kitlesini korur, kemikleri daha sağlam olur. Şu anda en azından çocukluk çağındaki gençlerimizi spora yönlendirerek onlarda bu alışkanlığı kazandırırsak ileri yaşlarda da faydası olur diye düşünüyorum. Onun için hepimiz haftada 3 kez yarım saat 45 dakika yürüyüş yapmalıyız. Çocuklarımızı okullarda spora yönlendirelim, hareket edelim. Harekette bereket vardır, hareket ettiğimiz zaman ömrümüz daha bereketli daha uzun daha sağlıklı olur.” şeklinde konuştu.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri