SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KURULDU

Eğitim 12 Ocak 2017 12:05
Videoyu Aç SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KURULDU
A
a

2006 yılında 3 fakülte ile eğitim yolculuğuna başlayan Düzce Üniversitesi’nin 14. fakültesi olan Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

Kurulduğu 2006 yılından bugüne hızlı büyümesini sürdüren Düzce Üniversitesi, Resmi Gazete’de yayımlanan kararname gereğince kurulan Sağlık Bilimleri Fakültesi’yle 14 fakülteye ulaştı. 12 Aralık 2016 tarihli kararname ile Sağlık Yüksekokulu, eğitim-öğretim faaliyetlerini Sağlık Bilimleri Fakültesi adıyla sürdürecek.

Sağlık alanında da öncü olacak

Kısa süre önce kurulan Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni bünyesine katan Düzce Üniversitesi’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da öncü yükseköğretim kurumu olma hedefiyle emin adımlarla yürüyen ve yaptığı akademik çalışmalarla birçok başarıya imza atan üniversitemiz, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması projesinde desteklenecek 5 üniversite arasında yer alma başarısı göstermişti. Proje kapsamında sağlık ve çevre alanında özel olarak desteklenecek üniversitemiz, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin kurulmasıyla bu alandaki çalışmalarına da hız verecek.Tıp Fakültesi ve Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile bölgemize ve ülkemize önemli sağlık hizmetleri sunan üniversitemiz, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin kurulmasıyla bilim ve teknolojiyi özümsemiş, modern eğitim programlarıyla alanında yetkin, evrensel, kültürel değerlere ve hasta haklarına saygılı sağlık profesyonelleri yetiştirecek olmanın heyecanını yaşıyor.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri