SAADET’TE KONGRE HEYECANI

Gündem 16 Şubat 2018 16:03
Videoyu Aç SAADET’TE KONGRE HEYECANI
A
a

Saadet Partisi Düzce İl Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulu yarın Müftülük İl Binası’nda Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla yapılacak. Tüm Düzceliler’i kongreye davet eden İl Başkanı Birkan Mertol, 2019 seçimlerinde Türkiye’deki partiler içinde Saadet Partisi’nin kilit parti olacağını söylerken, ayrıca cumhurbaşkanı adayı da çıkaracaklarını açıkladı.

Partisinde yaptığı basın açıklamasında Afrin şehitlerine rahmet dileyerek söze başlayan Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, bu haftasonu yapılacak olan kongreye davette bulundu.

Partimiz kilit parti olacak”
Mertol, “Pazar günü (18 Şubat) 20.30’da Müftülük il binasında Sayın Genel Başkanımız, muhterem liderimiz, bilge insan Temel Karamollaoğlu Beyefendi’nin katılımıyla Düzce Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi’ni icra edeceğiz. Tüm Düzceli hemşehrilerimizi kongremize davet ediyoruz. Referandum sonrası Türkiye’deki mevcut siyasete bir uyum, bir ahenk, bir yumuşama üslubuyla, güzel hitabıyla tüm siyasi görüşteki insanlara vermiş olduğu mesajlarla Saadet Partisi’ni ve muhterem genel başkanımızı yakinen izleme fırsatı bulacaklar. Biz Saadet Partisi olarak önümüzdeki seçimlerde Türkiye’deki mevcut partilerin içerisine kilit parti olacağımızı iddia ediyoruz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı çıkaracağız”
İddialı sözlerine devam eden Mertol, partisinin cumhurbaşkanı adayı da çıkaracağını belirterek, “Özellikle Cumhurbaşkanlığı adaylık konusunda aday çıkaracağımızı tekrardan hatırlatmak istiyoruz. Şuanda gelinen noktada Saadet Partisi kilit bir parti olma özelliğini taşımaktadır.” dedi.

Biz ısrarla diyoruz ki kavgayla bir yere varılmaz”
Saadet Partisi’nin kavgacı değil uzlaşma kültürünün hakim olduğu bir üsluptan yana olduğunu ise şöyle anlattı: “Önümüzdeki dönemde de yakinen takip ediyoruz. Halkın içerisindeyiz ve halktan aldığımız geri dönüşümlerde, ‘Evet Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’nu yakinen izliyoruz. Siyasete yeni bir üslup, yeni bir uzlaşma kültürü getirdi’ yorumları alıyoruz. Biz ısrarla diyoruz ki kavgayla bir yere varılmaz. Hiçbir şekilde yapmış olduğumuz siyasi partilerin genel başkanlarının birbirleriyle yapmış oldukları o çok sert söylemler, kavgalı üslup halk tarafından çok fazla talep görmediğini de Saadet Partisi olarak altını çizmek istiyoruz. Türkiye’nin zaten birçok düşmanı var. Orta Doğu coğrafyasında kan akmaya devam ediyor. Biz Saadet Partisi olarak birlikte ülkenin daha güçlü olacağının, birlikte dirlik olacağının, ayrılıkta azap olacağının altını çizmek istiyoruz. Her zaman insanlar konuşabilmeli. Bir masanın etrafına gelip kavga etmeden, güzel bir şekilde demokratik ortamda fikirlerini beyan edebilmeliler. Madem ki ülkemizde demokrasi var herkes fikrini, hakaret etmeden, karşı tarafı kırmadan fikirlerini beyan edebilmeli diyoruz. Ama maalesef ki gelinen noktada çok ufak eleştirilerde bile ciddi manada kavgalar olduğunu görüyoruz. Düzce’mizde hiçbir siyasi görüş ayırmadan, birçok tüccara, işadamına, esnafa, komşuya davetiyeler gönderdik.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri