SAADET PARTİSİ CUMAYERİ ADAYINI AÇIKLADI

Gündem 7 Ocak 2019 14:04
Videoyu Aç SAADET PARTİSİ CUMAYERİ ADAYINI AÇIKLADI
A
a

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde seçim çalışmalarına devam eden partilerden, Saadet Partisi Cumayeri Belediye Başkan Adayını açıkladı. Düzenlenen toplantı ile adayları Alibaba Rahman Gürsoy’u tanıtan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, adaylarının başkan seçileceklerine inandığını ve seçilmeleri durumunda da Allah rızası için çalışacaklarını söyledi.

Saadet Partisi’nin Cumayeri Belediye Başkan Adayı Alibaba Rahman Gürsoy düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı. Birçok partilinin katılım gösterdiği toplantıda konuşan Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, gündeme ve seçimlere dair bazı açıklamalarda bulundu. Ülkenin ekonomik durumunu ve AK Parti hükümetini değerlendiren Mertol, seçimlerle ilgili de konuşarak Milli Görüş Belediyeciliği’nden bahsetti. Mertol’un ardından kürsüye çıkan Cumayeri Belediye Başkan Adayı Alibaba Rahman Gürsoy ise uzun yıllar Avrupa’da yaşadıktan sonra memleketinde bir şeyler yapmak isteyerek ve Allah rızasını gözeterek bu yola çıktığını belirtti.
“AK Parti batıyor”
AK Parti belediyelerinde yaşanan usulsüzlüklerin ortaya çıktığını ileri süren Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, ilk kez bir hükümet kendi belediye başkanlarını, yaptıkları yolsuzluk ve usulsüzlüklerden dolayı, kısım akrabalarını belediyelere doldurdukları, yetim hakkına göz diktikleri için, görevden almak zorunda kaldılar. AK Parti bugün batıyor bunun sebebi de belediyelerde yaşanan usulsüzlüklerdir.” ifadelerini kullandı.
“Belediye Başkanlarımız, Allah’ın rızası için çalışacaklar”
Yerel seçimlerde yeniden seçileceklerine duyduğu inancı dile getiren Mertol, “Milli Görüş, 31 Mart’ta, aynı 1989’daki gibi ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelalarını belediyelere asacağız. Belediyelerde usulsüzlük, yolsuzluk olmayacak, Liyakat ve istişare olacak bunun sözünü veriyoruz. Belediye Başkanlarımız Allah’ın rızası için çalışacaklar. Zaten öyle çalışmayan adamları da biz aday yapmadık, yapmayız. Bizim belediye başkanlarımız, Allah’ın rızasını kazanmak için, yarın öldüğünde arkasından Fatiha okunası eserler bırakmak için başkan adayı oluyorlar” diye konuştu.
“Avrupa’da çok şey gördüm”
İl Başkanı Mertol’un ardından kürsüye çıkan Cumayeri Belediye Başkan Adayı Alibaba Rahman Gürsoy, yaklaşık 50 yıldır Avrupa’da yaşadığını belirterek şu ifadeleri kulandı: “Avrupa’da çok şey gördüm. Disiplin ve adaleti gördüm. Ardından buraya döndüm ve bir şeyler yapmak istedim. Cumayeri için güzel bir şeyler olsun diye hamam yaptım. Bunu reklam mukabilinde söylemiyorum. Yaptığım inşaat da dört dörtlük oldu. Temizlik imandandır biliyorsunuz. Ben bu yatırımı Düzce2de de yapabilirdim. Veya büyü şehirlerde yapıp güzel para kazanabilirdim. Ticaret maksatlı düşünmedim. Dünya’dan göç ettiğim zaman ‘Allah razı olsun’ desinler bu bana yeter.” 
Açıklamaların ardından toplantıda bulunan partililer hep bir ağızdan “Saadet Yemini” ettiler. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri