Resmi İlan Diğer İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 18 Ekim 2019

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ 2019/9279 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Düzce İli, Merkez İlçesi, Karaca Hacı Musa Mahallesi, Pınaraltı mevkii, 1240 ada 3 parsel, 32.310,80 m2 yüzölçümlü, 55/17200 arsa paylı arsa vasıflı ana taşınmazdaki K blok zemin kat 4 nolu bağımsız bölüm olan mesken nitelikli taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu site semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin kuzeybatısında ve kuş uçuşu 2 km mesafede, D100 Karayolunun kuzeyinde ve kuş uçuşu 400metre mesafede, Ruhi Kurnaz Caddesi'ne cephe konumda yer almaktadır.Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur.Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2019 yılı yapı yaklaşık maliyeti 1210,00TL/m2'dir.Bina yaklaşık 5-6 yaşında olup, yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Sitenin ve Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın yer aldığı parselde 18 adet bina mevcuttur. Parsel sınırları bahçe duvarı ile çevrilidir. Siteye güvenlikli giriş kapısından geçilerek girilebilmektedir. Site içinde açık ve kapalı otopark alanları, çocuk oyun alanları, yeşil alanlar mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam tarzında, betonarme çerçeveli olarak inşa edilmiş olup, zemin + 2 kattan oluşmaktadır. Binanın katlarında 4'er adet mesken olmak üzere binada toplamda 12 adet mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı çelik kapıdır. Binanın kat holleri seramik, merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Çatı kaplama malzemesi kiremittir. Binada asansör mevcuttur. Bina girişi site içinden yapılmaktadır.4 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 95m2; 3 oda-salon/mutfak-antre-banyo-wc-2balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında (giriş katı), bina girişine göre ön-yan tarafa cephe köşe başı konumda yer alan meskendir. Salon ve mutfak amerikan mutfak tarzı tek mahal olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz kombi ile ısıtılmakta olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur.(Doğalgaz saatinin sökülmüş olduğu gözlenmiştir) Döşemeler antre, mutfak, salon ve odalarda laminant parke; banyo, wc ve balkonda seramik ile kaplıdır. Duvarlar wc ve banyoda seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı granittir. Mutfakta ankastre set(ocak-fırın-aspiratör) mevcuttur. Banyoda tekneli duşakabin, klozet ve lavabo; Wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler ahşap renkli pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında mal sahibi tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.

Adresi :Karaca Hacı Musa Mah. 1375. Sok. Ekşioğlu Sitesi, K Blok, No: 16/K/4 Merkez/DÜZCE

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 32.310,80 m2 olup, 4 nolu bağımsız bölüm net 95 m2'dir.

İmar Durumu : Parselin plandaki kullanım amacı konut alanı, ayrık nizam, 3 kat müsaadeli, Taks:0,45 / Kaks:1,35 olan imar parseli

Kıymeti : 150.000,00 TLArsa Payı : 55/17200

KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı:23/01/2012

1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9279 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri