Resmi İlan Diğer İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 11 Haziran 2019

T.C. DÜZCE

İCRA DAİRESİ

2018/2717 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili Cumayeri ilçesi Çevrik Mahallesi 283 ada 3 parsel sayılı 399,20 m2 yüzölçümlü 25/399 arsa paylı ikinci kat 13 nolu bağımsız bölüm olan taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre ; Düzce ili, Cumayeri ilçesine bağlı Çevrik mahallesinde bulunan 283 ada 3 nolu parsel tapu kayıtlarında arsa olarak görülmektedir. İnceleme sonucu taşınmazın arsa vasfında olduğu, üzerinde konut ve işyeri olarak kullanılan binanın bulunduğu tespit edilmiştir. Geometrik olarak üçgen şekildedir. Mahalle iç yoluna (Kültür Sokak) güney ve batı sınırı boyunca cephesi bulunmaktadır. Ulaşım bu yollar üzerinden kolay sağlanabilmektedir. Etrafındaki komşu parsellerde ticari faaliyet gösteren dükkanlar, park ve konut yapılaşmaları bulunmaktadır. Cumayeri ilçe merkezinde bulunmakta olup, ilçedeki Hükümet konağına yaklaşık 300 m, Düzce il merkezine ise yaklaşık 20,2 km mesafededir. Taşınmaz İstanbul ve Ankara illerinin arasında yer almakta olup, metrapol şehirlere yakındır. Adapazarı-Bolu (D-100) yoluna yaklaşık 2.5 km, İstanbul-Ankara Anadolu otoyolu Düzce gişelerine taşınmaz 12.5 km mesafededir. Elektrik, yol ve su imkanı mevcuttur. Taşınmaz rakımının 129 metre, eğiminin ise % 0 olduğu tespit edilmiştir. Arsa niteliğindeki taşınmazın m2 değerinin 300,00 TL. olacağı kanaatine varılmıştır. Kıymet takdirine konu 13 nolu bağımsız bölüm binanın 2.Katında bulunmaktadır. Zeminde dairenin içerisine girilemediği için bütün değerlendirmeler Tapu Müdürlüğünden alınan projesi üstünden yapılmıştır. 13 nolu bağımsız bölüm hol +mutfak + 2 adet yatak odası + salon +banyo+ wc + 2 adet balkondan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün genel brüt alanı projesine göre 108.00m2 dir.

Yüzölçümü :Ana taşınmaz 399,20 m2 olup 13 nolu bağımsız bölüm brüt 108,00m2‘dir

İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat,‘‘TİCK Alanı olarak planladığı anlaşılmıştır.

Kıymeti :129.600.00 TL

KDV Oranı :%1

Arsa Payı: 25/399

Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 05/02/2013

1. Satış Günü :11/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü :06/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri :Mezat salonu – Düzce adalet sarayı 3. Kat Konferans Salonu yanı304 nolu oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2717 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm