hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin.

PARTİLER ÜSTÜ 7 DEĞER ÖMÜRLERİNİ HİZMETE ADADILAR

Düzce’de halkın refahı, yönettikleri kentlerin gelişimi ve büyümesi için verdikleri mücadele ile artık isimleri partilerinin de önüne geçerek markalaşan 7 isim, adeta ömürlerini hizmete adıyor.

Gündem Yayın: 10 Şubat 2024 - Cumartesi - Güncelleme: 10.02.2024 16:03:00
Editör -
Okuma Süresi: 7 dk.
401 okunma
Takip EtGoogle News

. AK Partili Muhsin Yavuz, Dr. Faruk Özlü ve Ahmet Azap, İYİ Partili Mehmet Keleş, CHP’li Fikret Albayrak, MHP’li Mustafa Koloğlu ve Eftal Altundal, başarılı yöneticiliği Düzce’deki karşılığı olarak kabul görüyor.

 

Düzce’de hem halka dokunuşları hem de icraatları ile isimleri partilerin önüne geçen mevcut ve eski başkanların yer aldığı 7 isim, vatandaşa hizmet yolundan sapmıyor.

AK Partili Muhsin Yavuz, Dr. Faruk Özlü ve Ahmet Azap, İYİ Partili Mehmet Keleş, CHP’li Fikret Albayrak, MHP’li Mustafa Koloğlu ve Eftal Altundal, Düzce’de yerel yöneticilikte markalaşan isimler olarak plana çıkıyor.

3 İSMİ DİĞERLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİK: BASKILARA BOĞUN EĞMEMEK

ÇİLİMLİ’Yİ UÇURAN MUHSİN YAVUZ

Görev yaptıkları kentleri geliştirmek ve kalkındırmak için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu ve Akçakoca eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak’ı diğer 4 isimden ayıran en temel özellik ise siyasi ve çevresel baskılara rağmen doğru bildikleri yoldan geri adım atmamaları oluyor.

Bilindiği gibi Çilimli’nin Organize Sanayi Bölgesi’ne kavuşmasının mimarı olan mevcut AK Partili Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, 3 dönem üst üste halktan başkanlık vizesi alarak, görülmemiş bir başarıya imza attı. İlk döneminde alt ve üst yapıdaki tüm sıkıntıları gideren Başkan Yavuz, ikinci ve üçüncü döneminde Çilimli’nin sadece sanayi değil turizm ve tarımla da marka kent olmasına odaklandı.

Çilimli’de besin ve piyasa değeri yüksek olan siyah pirinç üretilmesi için proje hayata geçiren Başkan Yavuz, verim elde edilmesinin ardından tohum desteği ile siyah pirinç üretiminin il geneline yayılmasını sağladı. 2 yılda Düzce ve Çilimli’yi siyah pirinçte marka haline getiren Yavuz, şehrin tanıtımına önemli katkılar sağladı. Yaklaşık 15 yıllık başkanlık döneminde Çilimli’nin ve halkın menfaatlerini her zaman en önde tutan Başkan Yavuz, şahsi çıkarlar için kapısını çalanlara taviz vermedi. Sergilediği bu dik duruştan siyaseten kesilecek faturaya rağmen vazgeçmedi.

CUMAYERİ İÇİN GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞAN MUSTAFA KOLOĞLU

Daha önce farklı partilerden girdiği seçimleri kazanarak iki dönem belediye başkanlığı yapan Mustafa Koloğlu, MHP’den aday olduğu 2019 seçimlerinden bir kez daha zaferle çıktı. Cumayeri’nin daha güzel bir çehreye bürünmesi için ‘ustalık’ döneminde Hilal Tepe Mesire Alanı başta olmak üzere birçok önemli projeyi hayata geçiren Başkan Koloğlu, sosyal belediyecilik anlayışını sahaya en iyi şekilde yansıttı. Kendisinden önce koltukta oturan AK Partili Recep Tuna’nın balon olduğu iddiasıyla yargıya taşınan altyapı ihalesinin peşini bırakmayan Başkan Koloğlu, Cumhur İttifakı’na rağmen belediyenin kamu zararına uğratılmasına ses yükseltti.

AKÇAKOCA’YA MODENLİĞİ GETİREN FİKRET ALBAYRAK

Akçakoca’da görev yaptığı 2009-2014 yılları arasında kentin her alanda gelişmesine katkı sağlayan CHP’li Fikret Albayrak, memleketini bir mühendis gözüyle planlı kent haline getirmek için hiçbir yerel yöneticinin yapamadığı bir mücadele örneği sergileyerek, ‘Sahil Projesi’ni uyguladı. Bu projeyle ödül alan eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Akçakoca’nın modern bir turizm kenti haline bürünmesi için uygulamaya koyduğu icraatlarla hem esnafı hem de ‘Böyle giderse bir daha seçilemesin’ diyen partilileri karşısına aldı. Görevde olduğu 5 yıla onlarca büyük yatırım sığdırarak kenti kalkındıran Albayrak, geçmişten ders alarak yeniden aday olduğu şu süreçte ‘istişareye’ önem veriyor.

BAKANLIK GÖREVİ İLE ADINDAN SÖZ ETTİREN FARUK ÖZLÜ

Önce milletvekilliği ardından ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile adından söz ettiren ve 2019 Yerel Seçimleri’nde partisinin ‘Düzce adayımız ol’ teklifini geri çevirmeyen Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkanı olarak 5 yılda şehre birçok yatırım getirdi. Bakanlık görevinin ardından artık ismi partinin de önüne geçen Başkan Özlü, 31 Mart Yerel Seçimleri için bir kez daha halktan destek istemek için sahada ter dökmeye devam ediyor.

HER ZAMAN DEĞER GÖREN MEHMET KELEŞ

AK Parti mensubu iken yaklaşık 2 dönem Düzce Belediye Başkanlığı yapan, son genel seçimlerde il yönetiminin de etkisiyle rotasını ittifak ortağı MHP’ye çevirse de genel merkezden beklediği desteği göremeyen Mehmet Keleş, halktan gördüğü yoğun desteği geri çevirmeyerek yeniden siyaset arenasına döndü. Partisinin oylarını yükselten ve bir dönem ara vermesine rağmen tekrar seçimi büyük farkla kazanan bir başkan olarak Düzce tarihine geçen eski Başkan Keleş, yıllar içerisinde adeta partiler üstü bir isme dönüştü. Görevde olmamasına rağmen her yaptığı konuşulan her sözü Düzceliler için değer gören Keleş, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde İYİ Parti saflarında Düzce Belediye Başkan Adayı olarak, kendisini destekleyen binlerin beklentisini boşa çıkartmıyor.

HİZMETLERİ İLE TAKDİR TOPLAYAN EFTAL ALTUNDAL

Kaynaşlı’da 1999-2004 ve 2004-2009 yılları arasında iki dönem belediye başkanlığı yapan Eftal Altundal, mensubu olduğu partilerden sıyrılarak hizmetleri ile ilçe sakinlerinin takdirini topladı. Kaynaşlı’nın her alanda daha iyi noktalara taşınması için verdiği çaba ve 10 yılı kapsayan başkanlık döneminde kentleşmeye sunduğu katkılar ile Altundal şimdi MHP saflarından girdiği seçim yarışında sandıktan zaferle çıkmak istiyor.

GÜMÜŞOVA’DA SORUNLARI TEK TEK ÇÖZEN AHMET AZAP

Yerel yöneticilik yaptığı 2014-2019 yılları arasında Gümüşova’nın gelişimi, halkın refahı için birçok önemli çalışmaya imza atan Ahmet Azap da bugün hala AK Parti ile değil bizzat ‘başarılı başkan’ olarak anılıyor. İlçede yaşam kalitesini artıracak birçok projenin mimarı olan Azap, göreve geldiğinde mali durumu hiç iç açıcı olmayan Gümüşova Belediyesi’ni düzlüğe çıkartan uygulamaları ile adından sıkça söz ettirdi. Belediyenin borç yükünü hafifleten, alt yapı ve üst yapı planlamaları ile sıkıntıları gideren, her mahalleye bir park kazandıran, haziran 2016’da Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasında büyük emeği olan, TOKİ ile kentteki konut sorununu ortadan kaldıran ve ilçenin önemli sorunlarından olan içme suyu sorunu çözen Başkan Azap, sosyal projelerden de vazgeçmedi. 5 yıla binlerce icraat sığdıran Başkan Azap’ın çalışkanlığı Gümüşovalılar’ın dilinden düşmemeye devam ediyor.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin. hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin.