ÖZLÜ: İNSANA DEĞER VEREN BİR KURUMUZ

Gündem 21 Ocak 2020 17:07
Videoyu Aç ÖZLÜ: İNSANA DEĞER VEREN BİR KURUMUZ
A
a

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü halk otobüsünde rahatsızlanan vatandaşı hastaneye yetiştiren otobüs şoförü İsmail Taşkaya ile bir araya geldi. Taşkaya'ya bu örnek davranışı için teşekkür ederek hediye veren Özlü, "İnsana değer veren bir kurumuz, çalışanlarımızın tutum ve davranışları da buna en güzel örnektir." ifadesini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü kullandığı araçta rahatsızlanan vatandaşı zaman kaybetmeden hastaneye yetiştiren belediye personeli İsmail Taşkaya'yı tebrik etti.

"O an hiç düşünmedim"
Başkan Özlü ile Kültür Merkezi'ndeki başkanlık makamında bir araya gelen otobüs şoförü İsmail Taşkaya, yaptığı hareketin insanlık gereği olduğunu savunarak, "Sabah saatlerinde seyir halindeyken diğer yolcular rahatsızlanan birisi olduğunu söyledi. O an hiç düşünmedim, o benim annem ya da eşim de olabilirdi. Kim olsa aynısını yapması gerekir. Diğer yolcular da sağ olsunlar duyarlı davrandılar. Vakit kaybetmeden hastaneye yetiştirdik, orada doktorlar ilk müdahaleyi yaptılar. Kendisinin sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendim. Yine olsa yine aynı şekilde davranırdım. Sayın Bakanımın bu daveti de beni çok mutlu etti, ben kendisine teşekkür ediyorum." dedi.

"Personelimiz insanlığa örnek bir davranış sergiledi"
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü de otobüste yaşanan durum ve Taşkaya'nın soğukkanlı şekilde vatandaşı hastaneye yetiştirmesini memnuniyetle karşıladığını söyleyerek, "Personelimiz insanlığa örnek bir davranış sergiledi. Kurumumuzun insana hizmet ettiğini ve sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunun farkında olarak, buna göre hareket etmiş. Halk otobüsümüzde rahatsızlanan vatandaşımızı bir an bile düşünmeden hastaneye yetiştiren İsmail Taşkaya kardeşimizi bir kez daha kutluyorum, kendisine teşekkür ediyorum. Burada kendisini ağırlamak istedik, küçük bir teşekkür hediyesi vermek istedik. İnsana değer veren bir kurumuz, çalışanlarımızın tutum ve davranışları da buna en güzel örnektir." şeklinde konuştu.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri