ÖZLÜ: BÖLGEDEKİ EN UCUZ SU DÜZCE’DE

Gündem 8 Kasım 2019 15:54
Videoyu Aç ÖZLÜ: BÖLGEDEKİ EN UCUZ SU DÜZCE’DE
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü katıldığı “Kitabın Ortasından” programında birçok söylentiye cevap verdi. Düzce’de çok dedikodu yapıldığını belirten Özlü, bu dedikodulardan birinin de Düzce’deki su fiyatları olduğunu söyledi. Batı Karadeniz bölgesinin en ucuz suyunun Düzce’de oluğunu savunan Özlü, canlı yayında rakamları tek tek açıkladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü katıldığı “Kitabın Ortasından” programında çarpıcı açıklamalar yaptı.  Su cenneti olarak bilinen Düzce’de su fiyatlarının pahalılığından şikayet edenlere Özlü ’den yanıt geldi. Düzce’de ki suyun Batı Karadeniz Bölgesi’nde ki en ucuz su olduğunu belirten Dr. Faruk Özlü, programda gösterdiği belge ile çevre illerdeki su fiyatlarını kıyasladı.
Düzce halkının bölgedeki en ucuz suyu tükettiğini belirten Dr. Faruk Özlü şöyle konuştu: “Dedikodulardan birisi de Düzce’deki su fiyatları. Düzce’de su fiyatları toplamı 2.80 krş. vergiler dahil.
Komşu illere baktığımızda:
 Zonguldak 4,37 krş.
Sakarya 4.22 krş.
Bolu 4.80 krş.
İzmit 6.83 krş.
Karadeniz Ereğli 3.56 krş.
Pahalı su içiyoruz diyen bu dedikoducular yalan söylüyorlar. Bu bölgenin en ucuz suyu Düzce’dedir.”
“Düzce halkı su parası ödemeyi pek sevmiyor”
Eski su sayaçlarını değiştirmek istediklerini söyleyen Özlü şöyle konuştu: “Bu konuda bir çalışma yürütüyoruz. Çünkü şuanki sayaçlarımızın yüzde 45’i on yılı geçmiş durumda. Bunların kalibrasyonu yok. Düzce’de su parası ödeme konusunda düzenli ödeme alışkanlığı  olamayan bir kesim var. Bunu sayısı da yüzde 37 civarında. Bakın bu oran İstanbul ilinde yüzde 4 Düzce’de yüzde 37. Yani Düzceliler su parası ödemeyi pek sevmiyor.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri