OSB'lerden elinizi çekmeyin

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç OSB'lerden elinizi çekmeyin
A
a

1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, AK Parti heyetinin ziyareti sırasında önce "Gecikmiş bir ziyaret" diyerek sitem etti ardından siyasilere "OSB'lerden elinizi çekmeyin, elinizi taşın altına koyun" çağrısı yaptı.

 

AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Başkanı İsmail Bayram'la birlikte 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu'nu ziyaret etti. İl Başkanı Kaşıkoğlu ziyaretin amacını OSB'lerin sorunlarını paylaşıp fikir alışverinde bulunmak olarak dile getirdi. Kaşıkoğlu, "Organize sanayinin sıkıntılarını paylaşabilmek hem de çözüm yollarını birlikte oluşturmak adına bu ziyaretimizi gerçekleştirdik. Şehrimiz, vatandaşlarımız için önemli bir istihdam alanı olan organize sanayi bölgemizin yönetimiyle biraraya gelerek sıkıntılarını konuşacağız" diye konuştu.

Elini taşın altına koymalarını arzu ediyoruz

Siyasilerden daha çok destek beklediklerini dile getiren 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, organize sanayi bölgeleri ve yöneticilerin geri planda kaldığını savundu. Yirmibeşoğlu, "Bu ziyaretin daha önce olmasını arzu ederdik. Organize sanayi bölgeleri olarak bir çok sorunumuz var. Zaman zaman dile getiriyoruz. Bunlar süreçli işlerdir. Bizler OSB olarak kamunun, siyasiler ve STK'ların OSB'lerden elini çekmemesini, elini taşın altına koymalarını arzu ediyoruz. Hepimizin trafik, yol, işsizlik gibi benzer sorunları var. 5084 sayılı kanunla ilgili başbakanımız demecini verdi. Sanayicilerin beklediği sorunların başında istihdam, alt yapı ve üst yapı sorunun halledilmesi. İlimize verilen bir teşvik var. Bunun zaman geçirilmeden faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bir fırsattır" dedi.

Yirmibeşoğlu'ndan sitem

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ufak bir sitemde bulunarak konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sanayinin bölge halkıyla, üniversiteyle iç içe olmasını biz de arzu ediyoruz ama üzüldüğümüz nokta sanayici ve sanayideki yönetimler tarafından biraz itilmiş gibi hissediyoruz. Bu bizi çok rahatsız ediyor. Önemsenmediğini hissediyoruz. Gecikmiş bir ziyaret ama bundan alınganlık göstermeyin. Bu Düzce'nin sorunu. Bugün sanayiciler olmasaydı, mevcut yatırımcılar gelişmeseydi yeni iş alanları açılmazdı. Her zaman yanımızda olun istiyoruz. Bizler siyaset üretmiyoruz. Herkese yakın mesafede olmaya çalışıyoruz. O kimliği bir kenara bırakıp Düzce'nin, sanayicinin önünü açmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Düzce'den elinizi çekmeyin" dedi.

Organize olamamış bir görüntü var

İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ise sanayi bölgelerinin düzensizliğinden yakınarak, "Teşviğin devam ediyor olması batıda tek vilayet olarak kalıyor olmamız çok büyük bir avantaj. Bundan maksimum yarar sağlamak zorundayız. Hepimiz iyi anlamamız ve anlatmamız lazım. Şuan gördüğüm tablo çok iyi bir tablo değil. Organize olamamış bir organize sanayi görüntüsü var. Adeta fabrika çöplüğü gibi duruyor. Daha iyi olabilir. Sizin ve bizim gayretimizle en kısa sürede el birliği ile fabrikaların kampüsü haline geldiği bir görünüme kavuşur" şeklinde konuştu. Açıklamaların ardından ziyaret basına kapalı devam etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri