ORMAN KÖYLÜSÜNE KREDİ DESTEĞİ

Gündem 6 Kasım 2019 16:53
Videoyu Aç ORMAN KÖYLÜSÜNE KREDİ DESTEĞİ
A
a

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün, “Orman Köylülerinin Desteklenmesi Projesi (ORKÖY)” kapsamında, Düzce Orman İşletme Müdürlüğünce orman köylüsüne kredileri kullandırılmaya başlandı.

Düzce Valiliği İl Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,  geçmiş yıllarda Düzce’de uygulanan fenni arıcılık, süt sığırcılığı, dış cephe mantolama, güneş enerjisi projelerine ek olarak, Orman Genel Müdürlüğünün teşvik ve destekleriyle 2019 yılında ilk kez verilecek olan; odun dışı orman ürünlerinin değerlendirmesine yönelik projeler ile ormancılık faaliyetlerinde çalışan köylüleri desteklemek amacıyla oluşturulan üretim projelerinin kredileri daha önce kur’a ile tespit edilen vatandaşlara verildi.
Yeniyurt, Uğur, Çınardüzü ve Derdin köylerinde toplam 13 adet motorlu testere, yine 13 takım koruyucu giyim eşyası, 2 adet Tambur kredisi kullandırıldı. Bu kapsamda kullandırılan kredilerin orman köylülerine %20 sinin hibe niteliğinde olduğu ve kalan miktarın 1 yıl gecikmeli olarak, 3 taksitte ödenebileceği bilgisi verildi.
Yapılan açıklamada ormanların korunması, geliştirilmesi, genişletilmesi görevlerinin yanında, orman köylüsünün refah seviyesinin yükseltilmesi hususunda da etkin çalışmalarda bulunulmaya devam edilerek, alternatif geçim kaynakları oluşturma amacı ile orman köylüsünün sorunlarının çözümü konusunda yapılan çalışmalar hız kesmeden devam edeceği belirtildi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri