hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin.

ORHAN ÖZDEMİR FEN LİSESİ’NDE SANAL GERÇEKLİK ÇALIŞTAYI YAPILDI

Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesi'nde, Sanal Gerçeklik Pilot Uygulama Toplantıları’nın ilki gerçekleştirildi.

Gündem Yayın: 10 Şubat 2024 - Cumartesi - Güncelleme: 10.02.2024 16:08:00
Editör -
Okuma Süresi: 3 dk.
408 okunma
Takip EtGoogle News

Geçtiğimiz günlerde, Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile Optimal Proje Yönetimi Şirketi Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş insanı ve okulun hamisi Burhan Özdemir arasında yapılan protokol kapsamında “Sanal Gerçeklik (METAVERSE) Pilot Uygulama Okulu" olarak belirlenmişti. Okulda, Sanal Gerçeklik Pilot Uygulama Toplantıları’nın ilki gerçekleştirildi.

 

 

Toplantıya, MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ömer Sarıca, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Figen Sekin, Milli Eğitim Bakanlığı Alan ve Branş Uzmanları, Optimal A.Ş. adına içerik geliştirme ve yazılımcı Fatih Hüseyin Ataş, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ile şube müdürleri katıldı. Toplantı öncesi okul müdürü Dr. Abdurrahman Açıkgöz tarafından katılımcılara brifing verildi.

Sanal gerçeklik sınıfı baharda tamamlanacak

Temmuz ayında başlayan ve devam eden fiziki iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi veren okul müdürü Dr. Abdurrahman Açıkgöz, hayırsever iş insanı Burhan Özdemir tarafından yapımına başlanan 400 kişilik konferans salonu, kapalı spor salonu ve sanal gerçeklik (metaverse) sınıfının mayıs ayı sonunda tamamlanacağını ifade etti.

Diğer taraftan yine Akçakocalı hayırsever iş insanı MMZ Boru Profil sahibi Zeki Sevil tarafından yapılan öğrenci pansiyonu inşaatının hızla devam ettiğini ve yeni eğitim öğretim yılına yetişeceği ifade edildi.

“Sanal Gerçeklik Pilot Uygulama Okulu” koordinatörü Orhan Özdemir Fen Lisesi İngilizce öğretmeni Dr. Didem Çelik Yılmaz tarafından yapılan çalışmalar hakkında sunum yapılarak okulda yapılan “sanal gerçeklik (metaverse) çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Orta Öğretim Genel Müdürlüğü fizik, kimya, biyoloji, coğrafya alan uzmanları ve yazılım uzmanları tarafından yapılan sunumlarda hangi derslerden, Türkçe dil desteğine sahip hangi modüllerin hazırlanacağı tartışıldı.

Toplantı, Orhan Özdemir Fen Lisesi fizik, kimya, biyoloji ve coğrafya öğretmenleri tarafından yapılan sunumlarla devam etti.

Türkçe dil desteğine sahip modüller hakkında bilgi verdi

Toplantıya Optimal A.Ş. adını temsilen katılan içerik geliştirme ve yazılım uzmanı Fatih Hüseyin Aktaş, protokol kapsamında hazırlanacak Türkçe dil desteğine sahip modüller hakkında bilgi verdi. Okul bahçesine yapılacak Sanal Gerçeklik (metaverse) Sınıfı hakkında da bilgi veren Aktaş, yapılacak sınıfın 34 öğrenci ve bir öğretmenin aynı anda WR gözlüklerle ders yapabileceği şekilde tasarlanacağını ifade etti.

Sanal Gerçeklik Pilot Uygulama toplantılarının bir sonraki aşamasının aynı katılımcılarla Ankara’da yapılması kararlaştırıldı.

Toplantı sonunda Akçakoca Orhan Özdemir Fen lisesi öğretmenleri ile birlikte Akçakoca’yı gezen bakanlık yetkilileri gün sonunda Ankara’ya uğurlandı.

 

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin. hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin.