ÖMER KÜÇÜK'LE GELİYORLAR

Siyaset 5 Aralık 2018 17:02
Videoyu Aç ÖMER KÜÇÜK'LE GELİYORLAR
A
a

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Öncü TV'nin “Seçim Gündemi” programına konuk oldu. Er, CHP ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini ve aday gösterecekleri ismin Ömer Küçük olduğunu açıkladı. Er ayrıca iddialı bir söylemde de bulunarak, “1 Nisan itibariyle belediyeyi medeniyet çerçevesinde teslim alacağız.” dedi.

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Seçim Gündemi” programının bu haftaki konuğu İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er oldu.

“İktidarın en büyük namzedi bizim partimiz”

2019 yılının mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için parti olarak yaptıkları hazırlıklara ilişkin  değerlendirmede bulunan Er, şöyle konuştu: “Görev bana verildikten sonra Eylül 15’den itibaren ben hep aynı iddiayla ortaya çıktım. Bir, gerçek Düzce Belediyesi, gerek ekonomik üretemediği hizmetler itibariyle, gerekse halkla iletişim kopukluğu itibariyle bu eleştiriye açıktır. Başarılı belediyeye karşı çıkmıyoruz biz. Nispeten sorunlu belediye anlayışına mücadele veriyoruz. İkinci husus ise toplumda uzun dönemdir iktidar kalan hangi partiden olursa olsun yıpranmışlık görüyorum. İktidarın en büyük namzedi bizim partimiz. Ben seçimlerin genel seçimlerin, erken seçim atmosferine gireceğine, bu erken seçim atmosferinin de partimizi iktidara getireceğini düşünüyorum.

“AK Parti’nin çok ciddi muhalefet oluşturamadığını düşünüyorum”

Düzce’deki daha önceki yerel olarak seçimleri göz önüne alırsak rakam yerel ve genel seçimler kıyaslanırsa AK Parti’nin her zaman yerel seçimlerden Düzce Merkez Belediyesi 97 veya 100 bin sayısı arasında kalacağını düşünüyorum. Ben AK Parti’nin çok ciddi muhalefet oluşturamadığını düşünüyorum. Bu üç kulvarlı bir yarış olacak. AK Parti, MHP ve biz. Başarılar da diliyorum seçimlerinde. Seçilme barajının 35 veya 40 binlere düşeceğini düşünüyorum. AK Parti, MHP, HDP kenara koyarsak blok oluşuyor. Blok içinde CHP, demokrat gibi siyasetin köklü partileri kalıyor. Bizim hesaplarımıza göre 35 bin civarına sandığa getirmeyi başarabilirsek blok oluşacağını düşünüyorum.”

“Düzce’ye hizmet edebilmek amacıyla yola çıktık”

“Adayımızla alakalı somut gelişmeler var.” diyen Er, “Neticede belediye seçimlerinde aday kendisini ortaya koymaktadır risk almaktadır. Aday açıklamamızı kendisine bırakmamızın daha uygun olacağını düşünüyorum. Ağabeyimizdir kendisi. Düzce’nin sevilen bir ismidir. Kendisi zamanı gelince açıklayacaktır. Her gün görüşüyoruz kendisiyle. Biz bu görüşmeleri herhangi bir parti kimliği çerçevesinde değil Düzce’ye hizmet etmek isteyen yapısı altında yaptık. Gönlümüzü açtık. Son derece şeffaf. Beraber çalışabileceğimizi düşündük. Bunu adayımız da uygun gördü. Adayımızın kendisini açıkladığı gün çalışmalar başlayacaktır. Genel merkez de olumlu bakıyordur. Biz başarılı olmak istiyoruz, memlekete hizmet etmek istiyoruz. Kendi şahsi beklentilerimizi bir kenara koyarak Düzce’ye hizmet edebilmek amacıyla yola çıktık. Başarılı olduk. Bundan sonra somut adımlar atma zamandır.  

“1 Nisan’da belediyeyi devralacağımıza inanıyorum”

Yol haritasında parti kimliklerini ortaya koymadan bir çatı halinde bir araya getireceğiz. Bir problem görünmüyor. Problem çıkarsa da çözülür. Bunu ittifak olarak görmemek lazım, bu birlikte çalışma arzusudur. Halktan olumlu şeyler alacağımıza ve 1 Nisan itibariyle belediyeyi medeniyet çerçevesinde teslim alacağımıza inanıyorum.”

“Umarım bir daha o caddenin kapatılması gibi bir hataya düşülmez”

Belediyenin hizmet açısından ciddi eksikleri olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, şöyle konuştu: “Ben bir tüccar olarak caddenin kapatılmasına baştan beri karşıyım. Çalışan üreten insanları mağdur etmememiz lazım. Bu cadde için anket yapılmış toplum olumlu bakmıştır o ayrı. Önce o bölgedeki insanların fikri alınıp sonra anket yapılmalıydı. Biz kararının alınışından çok kararın alınış tarzına tepki gösteriyoruz. Caddenin kapanması faydalıysa neden açılmıştır? Orada caddede kaldırım seviyesinin genişleterek esnafın sağlı sollu ilgili esnafların zaman geçirebileceği bir yer olması kanaatindeyim. Ama caddeden biz faydalanma ihtimalimizi biraz daha arttırabilelim. Umarım bir daha o caddenin kapatılması gibi bir hataya düşülmez.”

“Mehmet Keleş’in şahsı üzerinden yıpratılmaması taraftarıyım”

Mehmet Keleş’in Düzce siyasetine şekil verdiğini söyleyen Özar Er, şunları kaydetti: “Ben siyasetin karalanmasına karşı gelen bir insanım. Siyasetçi bir değerdir. Makam arabası hakkındaki yıpratma, saat kulesi hakkında ben çok doğru bulmuyorum. Dedikodu. Ben siyasetçinin şahsının değer olduğunu söylüyorum. Bir siyasetçinin yetişmesi zordur. Mehmet Keleş şahsı üzerinden yıpratılmaması taraftarıyım. Ama bunun bir çizgisinin olması gerekiyor. Mehmet ağabey bizim aile dostumuzdur. Ben genel siyasetçi profilinden bahsettim. Hikmet Beyin de Dursun Beyin de siyaset olarak belli bir değere sahiptir.”

İlçelerdeki adayların da belli olduğunu kaydeden Er, iki ilçenin belirlenme aşamasında olduğunu ve çalışmaların devam ettiğini söyledi.

“Ömer Küçük’le görüşmemiz olumlu geçti; CHP ve biz olumlu şekilde ayrıldık”

Er, Ünsal’ın “Ömer Küçük mü adayınız?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Görüştüğümüz doğrudur. Ama açıklama Ömer Küçük ağabeyimizindir. Afyon’a giderek görüştük. Aday olmak kolay değil. Fedakarlık gerektiriyor. Ömer Küçük Bey’in Düzce’de büyük bir karşılığı var. Sevilen insan. Yaptığımız istişareleri Ömer Küçük’le paylaştık. Ne kadar şeffaf olduğumuzu görmesini istedik. Biz projelerimizi anlattık o da projelerini anlattı. Ama istişare boyutunda oldu. Olumlu geçti. CHP ve biz olumlu şekilde ayrıldık. Ama kendisinin açıklamasını doğru buluyorum. Halk nazarında Düzce’nin adayı olduğu propagandasıyla hizmet üretme amacı ve arzusu lanse etme amacı var. Düzce Belediye Başkanlığını kazanacağız. Yüzer gezer oyla seçimi alacağız.”

“Hikayeniz olursa seçimini kazanırsınız”

AK Parti’nin Faruk Özlü’yü aday göstermesinden memnun olduğunu da söyleyen Özay Er, yerel seçimlerde vatandaşların kendi adaylarına neden oy vermesi gerektiğini şu sözlerle anlattı: “Burada halka projeleri doğru anlatabilirsek biz de esnaflık yapan, ticaret yapan insanlarız. Bizim partimiz de buna dikkat ediyor. İyilik kervanı denilen bir çatı var partimizde. Halka dokunmaktır siyaset. Hikayeniz olursa seçimini kazanırsınız. Yarış güzel olacak.”

“Bizim adayımız belediye başkanı olursa o kendi işine bakar ben kendi işime bakarım”

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yaptığı harekete ilişkin de bir değerlendirmede bulunan Er, şu ifadelerde bulundu: “Ben samimi olarak o konunun abartıldığını düşünüyorum. Yavaşlatılarak yapılan bir şey. Siyaseti kişileştirmeyeceğimi ısrarla vurguluyorum. Gündemi saracak konu olarak görmedim. Bunlar yıllarca beraber çalışmış insanlar. Basın açısında hoş bir durum. İki insan arasında sıcak samimi diyalog olarak görüyorum. Kendi aralarında halledebilirler ve hallettiklerini de düşünüyorum. Bizim adayımız belediye başkanı olursa o kendi işine bakar ben kendi işime bakarım. Kitle zaten sayın Ömer Küçük’ü analiz etti. İsmail Bayram ve Keleş’le çekiştiği listeyi masaya koyarsak görünüyor. Hizmet noktasında oy veren insanlardır. Bizim hedef kitlemiz de bunlardır. Memleketine hizmet etme noktasında bize inanan insanlara talibiz. Düzce merkezde biz bu seçimde askıya çıkmadık ama 115 bin gibi bir seçmen bekliyoruz. Ama biz bu seçmenlerin tamamına talibiz.”

  

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
tso11