ÖLÜM KOŞUSU!

Gündem 12 Temmuz 2018 13:01
Videoyu Aç ÖLÜM KOŞUSU!
A
a

Düzce'de 100 metre ilerideki üst geçiti kullanmak yerine yoldan geçmeyi seçen daha 18 yaşındaki bir gencin kaza kurbanı olması, gözleri yine bu önemli soruna çevirdi. Güvenli olan üst geçitler yerine tehlikeli yolu tercih eden onlarca yayanın yaşamını yitirdiği D-100 ve D-655 karayollarında orta refüjlere çekilen tel örgüler de geçişleri durduramıyor. Kimisinde asansör olmasına rağmen sırf üst geçitten geçmek zor geldiği için telleri keserek yol açanlar, adeta canlarını hiçe sayıyor.

Hayatının baharında kazaya kurban gitti
Bu sabah Düzce çok acı bir haberle güne başladı. Daha 18 yaşında, hayatının baharında olan bir genç, D-100 Karayolu'nda karşıdan karşıya geçmek isterken bir kargo aracının çarpması sonucu feci şekilde can verdi.

100 metre ileride üst geçit vardı
Üstelik kazanın yaşandığı noktanın sadece 100 metre ilerisinde üst geçit vardı. Ancak kestirme yoldan geçmek için canını hiçe sayan bazı duyarsız vatandaşların orta refüje çekilen tellerde açtığı delik bir gencin daha bu yanlış yolu seçmesine neden oldu.

Üst geçit kullanmama alışkanlığı var!
Düzce'de sık sık yaşanan yaya kazalarının en önemli faktörü olan üst geçit kullanmama alışkanlığının önüne geçmek için karayolları ekipleri tarafından D-100 ve D-655 karayollarına bir kaç yıl önce tel örgüler çekildi.

Tel örgüler de çare olmuyor
Güvenli geçiş yolu olan üst geçitleri kullanmamakta direten vatandaşların kaza kurbanı olmaması için çekilen tel örgülerin de çare olmadığı bir süre sonra her yerlerinde açılan deliklerle anlaşıldı. Buna rağmen kesilen teller yenilenmeye devam etti.

Asansör de yapıldı ama...
Hatta yaşlı ve çocuklu aileler düşünülerek üst geçitlerden bazılarına asansör sistemi kurularak halk üst geçit alışkanlığı kazanmaya teşvik edilmeye çalışıldı. Ancak bunlar da bu hayati sorunun önüne geçemedi. Üst geçite yürümek yerine kestirme düşüncesiyle yoldan geçmesi seçenler, telleri kesmeye devam etti.

Çocuk ve gençlere de kötü örnek olundu
Bu hareket sadece kendilerini değil, onlardan örnek alan çocuk ve gençlerin hayatını da tehlikeye attı. Kesilmiş tellerden geçerek karşıya geçmek isteyen bir genç daha yaşamdan koptu.

Başka canlar gitmesin...
Uyarılar, teller, asansör... Bunların hepsi Düzceli canını tehlikeye atmasın diye yapıldı... Ama ölüm tehlikesi olan yoldan karşıya geçmek yüzünden bir can daha gitti. Artık Düzce'de yaşayan vatandaşların üst geçit kullanma alışkanlığını kazanması gerektiği çağrısı yapan yetkililer de başka canlar gitmemesi için tel örgülerin kesilmesine son verilmesi çağrısı yaptı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri