ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Eğitim 13 Ocak 2017 15:39
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERE MÜJDE
A
a

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, güncellenen öğretim programlarını düzenlenen bilgilendirme toplantısında açıkladı. 53 farklı dersin taslak programının çıkartıldığını belirten Bakan Yılmaz, tüm halkı 10 Şubat’a kadar görüşlerini paylaşmaya davet etti. Değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS veya LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacağının altını çizen Yılmaz, ayrıca sömestr öncesinde öğrencileri sevindirecek bir haber verdi. Ara tatilde öğrencilere ödev verilmeyeceğini açıklayan Bakan Yılmaz, "Öğrenci, kendisini zenginleştirecek kitap okuma, sinemaya gitme kültürel mekanları gezme gibi etkinlikler yapsın istiyoruz." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, güncellenen öğretim programlarını Bakan İsmet Yılmaz'ın katıldığı bilgilendirme toplantısında açıkladı. Toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 53 farklı derse yönelik hazırlanan taslak programa ilişkin özetle şöyle konuştu: "Bu taslağı 1000’in üzerinde kişi hazırladı. 10 Şubat 2017 tarihine kadar öğretmenler, velilerimiz, eğitim konusunda görüşü olan herkesin önerilerini bekliyoruz. Taslak programa müfredat.com.tr adresinden ulaşılabilecek. İletilen öneriler değerlendirilip, düzenlemeler yapılacak. 10 Şubat’tan sonra onaylayarak 2017-2018 eğitim materyallerinin hazırlanmasına yönelik süreç bitmiş olacak."

53 farklı dersin taslak programının çıkarıldı
Bakan Yılmaz, 53 farklı dersin taslak programının çıkarıldığını belirterek, söz konusu dersler arasında hayat bilgisi, Türkçe, insan hakları ve yurttaşlık, felsefe, fizik, kimya, matematik ve müziğin olduğunu söyledi. Yeni müfredatım 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde 1, 5 ve 9’ncu sınıflar için uygulamaya geçeceğini açıklayan Bakan İsmet Yılmaz, "Dolayısıyla bu sene ve gelecek sene ve sonraki takip eden sene de değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS veya LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacaktır." şeklinde konuştu. Ayrıca 2, 6 ve 10’ncu sınıflar için değişiklikleri için çalışmaların da önümüzeki yıl yapılacağını söyledi.

"Eksikleri görmek için askıya çıkardık"
"Taslak programı askıya çıkmanın amacı eksikleri görmek, bunları düzeltmek." diyen Bakan Yılmaz, "Siz bunu buraya koydunuz, ancak öğrencilerimize ne faydası olacak diyebilirler. Bunu öğretmenler, müdürler, eğitimle ilgili çalışan herkes söylesin." diye konuştu

Müfredat neden güncellendi?
Müfredatın neden güncellendiğini de açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bireyin ve toplumun değişen ihtiyaçları, eğitimde niteliğin arttırılması ihtiyacı, bilim, teknoloji, öğrenme öğretme yaklaşım, mevcut öğretim programlarının akademik bilgi bakımından yoğun olmasından dolayı “eğitim ve öğretimin” sadece öğretim boyutuna ağırlık verilmesi, eğitim boyutu için yeterli sürenin kalmaması gibi hususlar göz önünde bulundurularak öğretim programlarında revize çalışmaları yapıldığını ifade etti.

Öğrencilere müjdeli haber
Öte yandan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, toplantıda öğrencilere bir müjdeli haber de verdi. Yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi yönünde talimat verildiğini açıklayan Bakan Yılmaz, "Öğrencilere ödev verilmeyecek. Ödev verilmemesini istedik. Öğrenci, kendisini zenginleştirecek kitap okuma, sinemaya gitme kültürel mekanları gezme gibi etkinlikler yapsın istiyoruz. Gördüğü gezdiği yerleri her bir öğrencinin okullar açıldıktan sonra arkadaşlarına anlatmalarının daha doğru olacağını söyledik. Telafi yok ara tatilde. Tatil tatildir." dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri