ÖĞRENCİLER BİNİCİLİKLE TANIŞTI

Eğitim 5 Mart 2017 17:27
Videoyu Aç ÖĞRENCİLER BİNİCİLİKLE TANIŞTI
A
a

Düzce Üniversitesi Binicilik ve Okçuluk Topluluğu ilk etkinliğini Düzce Doğa Okulları Binicilik Parkurunda yaşadı. Temel binicilik eğitimi alarak atları yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, Düzce’ye böyle bir imkan sağladığı için Düzce Doğa Okullarını Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Öğrenciler sözlerine yaz sezonuyla birlikte aktif olarak faaliyet gösterecek parkurda eğiti

Düzce Doğa Okulları Binicilik Parkuru Düzce Üniversitesi Binicilik ve Okçuluk Topluluğunun ilk toplantısına ev sahipliği yaptı. Topluluğa üye öğrenciler, binicilik sporunu yapmak için Düzce Doğa Okullarının Şıralık Mahallesinde bulunan kampüsünde buluştu.

Toplulukta bulunan 30 öğrenci Düzce Üniversitesinde Öğretim Üyesi olan aynı zamanda Düzce Doğa Okullarında Binicilik Parkurunda Antrenörlük yapan Koray Örnek’ten atlar ve binicilik sporu hakkında temel bilgiler aldı. Örnek, kız ve erkek öğrencilere Temel Biniş Eğitimi verdi. Öğrencilerle birebir ilgilenen Örnek, binicilik sporuna ilgi duyan öğrencilere katkı sağlayarak sporu profesyonel anlamda yapmayı düşünenlere destek olmak istediklerini söyledi.

Sporu parkurda ruhuna uygun yapacaklar

Öğrencilerle buluşmada yaptıkları hakkında bilgiler veren Örnek, “Öğrencilere binicilik sporunun amaçlarını, ekipmanlarını, temel bilgileri basitçe ele alıp burada kısa sürede olsa uygulama şansı bulduk. Her öğrenci sırayla ata binme şansı elde etti.” Dedi.

Düzce Doğa Okullarındaki binicilik parkurunun kendisini her gün yenileyerek profesyonel aşamaya geleceğini kaydeden Örnek, yaz sezonu öncesi yaptığı değerlendirmede, “Kum pist oluşturup çeşitli engellerle konkur sporunun ruhunu yaşatacağız. Bu sene hem öğrencilerimize hem de dışarıdan gelecek katılımcılarımıza ders vereceğiz. Randevu sistemlerinin alt yapısı hazırlık aşamasında alt yapısı oluşturuluyor. En kısa sürede faaliyete geçecek.” diye konuştu.

Sertifika vererek katkı sağlayacağız

Düzce Üniversitesi Binicilik ve Okçuluk Topluluğu Başkanı Serkan Kaplan, bu yıl kurdukları toplulukla Düzce Doğa Okulları ve Binicilik Antrenörü Koray Örnek’in desteğiyle parkuru kullanma şansı bulduklarını dile getirdi.

Toplulukta arkadaşlarının binicilik üzerine eğitim almalarını hedeflediklerini kaydeden Kaplan, “Topluluğumuzun bir diğer alanı olan okçulukla ilgili Düzce’de bir alt yapı yok. Binicilik eğitimlerine parkurda devam edeceğiz. Eğitim almak ve binicilik üzerine kendilerini geliştirmek isteyenlere katkı sağlamayı hedefledik. Sertifika vererek biniciliği profesyonel yapma düşüncesi taşıyanlara katkı sağlamayı istedik.” diye ifade etti.

Topluluğun akademik danışmalığını yapan Düzce Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Osman Kartal, kendilerine binicilik deneyim yaşatma imkanı sağlayan Düzce Doğa Okullarına teşekkür etti. Kartal, Antrenör Koray Örnek sayesinde temel binicilik eğitim aldıklarını aktararak hedeflerini aktardı.

Topluluk üyesi olan bir başka üniversite öğrencisi Mete Çalık, ata sporu olduğu için biniciliği tercih ettiğini ifade ederek doğayla baş başa güzel bir ortamda vakit geçirme şansı bulduklarını söyledi. Program toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri