O ÜRÜNLERİ SATIN ALMAYIN!

Gündem 23 Mayıs 2018 15:56
Videoyu Aç O ÜRÜNLERİ SATIN ALMAYIN!
A
a

Her Ramazan ayında olduğu gibi Düzce’de gıda denetimleri yoğunlaştı. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, Ramazan ayı boyunca denetimleri aralıksız olarak sürdüreceklerini belirterek, vatandaşları ambalajsız, açıkta satılan, etiketsiz ürünleri satın almaması yönünde uyardı.

Ramazan ayının başlangıcından itibaren tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla gıda denetimleri arttırıldı. İl ve ilçelerde zabıta ekiplerinin yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri de rutin gıda kontrollerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Nereler mercek altına alınıyor?
Denetimlere ilişkin yazılı bir açıklamada bulunan Düzce İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, Ramazan ayında özellikle toplu iftarlara yemek sağlayan yemek siteleri ve toplu tüketim yerlerinin mercek altına alındığını bildirdi. Ayrıca yoğun olarak tüketilen ekmek, unlu mamuller, tatlı ve pastacılık ürünleri ile et ve süt ürünleri üretimini yapan yerler ile hurma ve bayram şekerlemelerinin satışa sunulduğu il genelindeki gıda satış yerlerini de gıda güvenilirliği bakımından denetlemeye devam ettiklerini aktardı.

11 işyeri sahibine 102 bin 231 TL ceza
İl Müdürü Harun Kabaoğlu, bu yıl başından nisan ayı sonuna kadar; yaklaşık bin 970 gıda işyeri denetimi yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti: “93 gıda numunesi aldık ve gıda mevzuatına aykırı hareket eden 11 gıda işyeri sahibine 102 bin 231 TL idari para cezası uyguladık. Gıda üretim ve tüketiminin artış gösterdiği Ramazan ayı ve bayramına yönelik olarak tüketicilerimizin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamak amacıyla; il ve ilçe müdürlüklerimizdeki gıda kontrol görevlisi personellerimizin, Ramazan ayı boyunca denetimlerini aralıksız olarak sürdürecek. Vatandaşları da bilinçli tüketici olarak; ambalajsız, açıkta satılan, etiketsiz; üreticisi, markası ve gıda işyeri siciline kaydı olmayan firmalara ait ürünleri sağlık ve gıda güvenilirliği açısından satın almaması yönünde uyarıyoruz. Ürünlerin etiketlerinde belirtilen muhafaza şartlarına uygun muhafaza edilip edilmediğine, son tüketim tarihlerinin geçmemiş olması ile ambalajlarının sağlam ve şişmemiş olmasına dikkat etsinler. Gıda ile ilgili her türlü şikayetlerini ALO 174 GIDA hattına bildirmelerini istiyoruz.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri