O PLAJDA DA DALGANACAK

İlçe Haber 30 Mayıs 2018 12:28
Videoyu Aç  O PLAJDA DA DALGANACAK
A
a

Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2018 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Bu yıl Türkiye’de mavi bayrağın dalgalanacağı 459 plaj arasında Akçakoca Akevler Plajı da girdi. Gerekli standartları taşıyan plaj ve marinalara verilen ve uluslararası nitelik taşıyan bir çevre ödülü olan Mavi Bayrak sayısı Akçakoca’da 3’e yükselmiş oldu.

Dünya genelinde Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı, Türkiye’de ise Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı kapsamında 2018 yılı Mavi Bayrak ödülleri belli oldu. Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2018 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Bu yıl Türkiye’de 459 plaj, 22 marina ve 10 yatta Mavi Bayrak dalgalanacak.

Akçakoca’da mavi bayraklı plaj sayısı üçe çıkarıldı
Akçakoca Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışma ve girişimleri sonucu bu yıl Akevler Plajı da mavi bayrak almaya hak kazandı. Böylelikle Akçakoca’da mavi bayraklı plaj sayısı üçe çıkarılmş oldu. Daha önce Ceneviz Kalesi Plajı ve Çuhallı Plajı’na da temizliğin, çağdaşlığın ve güzelliğin simgesi olan mavi bayrak verilirken Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından Akevler Plajı’na da verilen Mavi Bayrak ile ilgili Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici bir açıklamada bulundu.

Amacımız tamamını mavi bayraklı hale getirmek”
Yemenici, yazılı açıklamasında, “Bizim amacımız Akçakoca sahillerinin tamamını mavi bayraklı hale getirmek. Akçakoca Belediyesi Ceneviz Kalesi Plajı ve Çuhallı Plajı’nın ardından Akevler Plajı’nın da mavi bayrak alabilmek için gerekli 33 kriteri de yerine getirerek, plaja mavi bayrağı kazandırdık. Akevler Plajı’na da Mavi Bayrak kazandırılmasıyla birlikte ilçemizde Mavi Bayrak plaj sayısını üçe çıkardık. Akçakoca Belediyesi olarak ilerleyen zamanda Akçakoca’nın bütün plajlarını mavi bayraklı hale getirmeyi hedefliyoruz.” diye ifade etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri