NEŞTER VURULUYOR

Gündem 21 Kasım 2017 09:26
Videoyu Aç  NEŞTER VURULUYOR
A
a

Vali Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirilen Düzce Karayolları Trafik Güvenliği Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda önemli kararlar alındı. Sık sık kazaların adresi olan AFAD Kavşağı'nda gerekli düzenlemeler yapılması için talimat veren Vali Dağlı, Düzce'de bisiklet yolu ağının genişletilmesi yönünde de belediyeden çalışma yapılmasını istedi. Kaldırımlardaki parklanmaların da masaya yatırıldığı toplantıda, ayrıca okul çağındaki çocukların trafik kurallarını öğrenmesine yardımcı olan Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nın kısa sürede şehre kazandırılması gündeme geldi.

Kasım ayı Düzce Karayolları Trafik Güvenliği Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, Garnizon Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve Karayolları Trafik Güvenliği Koordinasyon Kurulunda yer alan birimlerin yetkilileri katıldı. Yılın ilk on ayında trafik güvenliği konusunda alınan tedbirler ve yapılan uygulamaların değerlendirildiği toplantıda, önemli kararlar alındı.

Belediye otobüsü şoförü alkollü çıktı!
Emniyet ve jandarmanın trafik denetimlerine ilişkin verdiği brifing sırasında dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekiplerince resmi araç ve sürücülere yönelik geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen denetimlerde bir belediye otobüsü şoförünün alkollü çıktığı ve gerekli cezai işlemlerin uygulandığı paylaşıldı.

Vali başkan yardımcısına o şoförü sordu
Toplantıda hazır bulunan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam'a şoförün görevden alınması konusunda gerekli idari işlemin yapılıp yapılmadığını soran Vali Dağlı, direksiyon başına alkollü şekilde geçen otobüs şoförünün görevden alındığı yanıtını aldı. Dağlı, tüm kurumlara bu tip hususlara dikkat edilmesi uyarısı yaptı.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapılacak
Toplantının bir diğer önemli konu başlığı ise bir çok ilde bulunan Çocuk Trafik Eğitim Parkı oldu. Okul öncesi ile okul çağı çocuklarının trafik kurallarını öğrenmesi ve alışkanlık kazanmasını sağlamak amacı ile belediyeler tarafından yaptırılan parkın kısa sürede Düzce'ye kazandırılması gerektiği üzerinde duran Vali Dağlı, "Eğitim olmazsa olmazımız." diyerek gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Düzce Belediyesi tarafından devam eden Melensu Park Projesi'ne entegre edileceği bilgisi aktarılan park için somut adımların kısa sürede atılacağı öğrenildi.

"Bisiklet yolu ağı genişletilmeli!"
Yine belediyenin sorumluluğundaki bir konu olan bisiklet yolları da toplantıda görüşülen konular arasında yer aldı. Bisiklet kullanımı yoğun ancak yolu kısıtlı olan Düzce'de bisiklet yolu ağının genişletilmesi gerektiği üzerinde duran Vali Dağlı, mevcut yolları da kapsayacak şekilde bir proje hazırlanarak uygulamaya konmasının önemli bir ihtiyaç olduğunu vurguladı.

AFAD Kavşağı'na düzenleme geliyor
Düzce'de sık yaşanan kazalar nedeniyle kara nokta haline dönüşen AFAD Kavşağı da koordinasyon kurulunun el aldığı konular arasındaydı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı toplantıda bulunan karayolları yetkilisinden kazaların en aza indirgenmesi amacıyla kavşakta gerekli inceleme ve düzenleme çalışmalarının yapılması talimatı verirken, kavşağa ışıklandırma yapılması da değerlendirildi.

Sorunlar ve çözüm önerileri
Yine Düzce'ye yapılması planlanan TIR Parkı, Tramvay Projesi nedeniyle AVM ve askerlik şubesi çıkışlarında yaşanan sorunlar, kaldırımdaki parklanmalar ve devlet hastanesi otoparkındaki engellilere ayrılan alanlara bırakılan araçlar yüzünden yaşanan sıkıntılar da toplantıda ele alındı. Düzce'de sık rastlanan kaldırım parkına dubalı çözüm gündeme gelirken, hastane otoparkındaki engelli alanlarının usule uygun kullanımı için de gerekirse güvenlik görevlisi görevlendirme kararı alındı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri