MUHTEŞEM TOPLULUKTAN MUHTEŞEM GECE

Eğlence 21 Ekim 2021 14:31
Videoyu Aç MUHTEŞEM TOPLULUKTAN MUHTEŞEM GECE
A
a

Kuzey Kafkasya’nın en ünlü ve en eski dans topluluğu Kabardinka Düzceliler ile buluştu. Düzce Belediyesinin organizasyonu ile kente gelen Kabardinka ekibi, 18 Temmuz Spor Salonunda görsel şölene imza atarak Düzce halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

Düzce Belediye Başkanı  Dr. Faruk Özlü, ”Sanat Şehri Düzce” sloganı ile başlattığı Kültür-Sanat atağı son hızla devam ediyor. Düzce Belediyesinin organizasyonu ile 1933’ten bu yana Kafkas kültürünü tanıtan dünyaca ünlü Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devleti Akademik Halk Dansları Topluluğu Kabardinka, 18 Temmuz Spor Salonunda 55 kişilik dev dans topluluğu ile gerçekleştirdiği görsel şölende nefesleri kesti.
Kabardinka’nın 3. Durağı olan Düzce’de dün gece keyifli anlar yaşandı. Düzceliler tarafından yoğun ilgi gören kabardinka ekibini izlemeye gelenlerin oluşturduğu kalabalık ise ‘’ Sanat Şehri Düzce’’nin sanata ne kadar susadığı gösterdi. Gösterilen ilgiden çok memnun kaldığını dile getiren ekip, muazzam bir performans göstererek izleyenlerde derin izler bıraktı. Kabardinka ekibi  Çerkes kültürünün simgelerini taşıyan kostümleriyle izleyenleri büyüledi. Eşsiz koreografisi ile yaklaşık 90 yıldır dünyanın her köşesinde yaptığı gösteriler ile izleyicilerden tam not aldı.
GÖSTERİŞLİ: ETKİNLİKLERİMİZ SÜRECEK
Gösteriyi Düzceliler ile birlikte izleyen Düzce Belediye Başkan yardımcısı Hüdaver Gösterişli, bu tür Kültür-Sanat etkinliklerinin devam edeceğini kaydederek; “Dünyaca ünlü Kabardinka’yı Düzce’de ağırlamaktan mutluluk duyduk. Moral ve motivasyonumuzu yükselten bir gece yaşadık. Pandemiden dolayı etkinliklerimize ara vermek zorunda kalmıştık. Bugün böyle bir organizasyon düzenledik ve hemşehrilerimiz büyük ilgi gösterdi. Düzceliler sanata karşı duyarlı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Biz memnun kaldık, misafirlerimizin de memnun kaldığını düşünüyoruz. Bu tür Kültür-Sanat etkinliklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.
Kabardinka Dans Topluluğu üyeleri gösterinin finalinde sanatseverlere sürpriz yaparak sahneye davet etti. Onlarca Düzceli Kabardinka grubu ile birlikte kültürel danslarını sergiledi.
Unutulmaz bir gece yaşadıklarını ifade eden sanatseverler Düzce Belediyesine teşekkür ederek etkinliğe tam puan verdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri