MİLLET KÜTÜPHANESİ, MİLLET BAHÇESİ İLE BÜTÜNLEŞECEK

Gündem 25 Kasım 2021 09:48
Videoyu Aç MİLLET KÜTÜPHANESİ, MİLLET BAHÇESİ İLE BÜTÜNLEŞECEK
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle eski kaymakamlık lojmanı kütüphaneye dönüştürülüyor. Millet Bahçesi’nin hemen yanında bulunan ve kitap-kafe olacak olan yapının tadilatına başlandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle Düzce bir eser daha kazanıyor.  Düzce il statüsü kazandıktan sonra yıllardır atıl vaziyette bulunan ve Yeşilay binası olarak hizmet veren eski kaymakamlık lojmanı, Millet Kütüphanesi olarak kullanıma açılacak.
Bir süre önce Kültür Mahallesi’nde bulunan eski Kaymakamlık lojman alanının tahsisi alınmış, ardından binanın tadilatı için Düzce Belediyesi ile Kelebek Mobilya arasında protokol imzalanmıştı. Binanın tadilat çalışmaları çatısında yapılan düzenleme ile başladı.
MİLLETİN KÜTÜPHANESİ, MİLLETİN BAHÇESİNDE YERİNİ ALACAK
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çalışmaların başladığı millet kütüphanesinin, kente ayrı bir değer katacağını belirterek , “Arkadaşlarımız ile birlikte Düzce için çalışmaya devam ediyoruz. Kısa süre önce Millet Bahçemizi coşkulu bir etkinlikle hizmete açmıştık. Halkımızın burayı ne denli sahiplendiğini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Şimdi de Millet Bahçemizin hemen yanı başındaki eski Kaymakamlık binasını millet kütüphanesine dönüştürüyoruz. Milletin Kütüphanesi, Milletin Bahçesi’nin hemen bitişiğinde yerini almış olacak” dedi.
"DÜZCE ÖNEMLİ BİR ESER DAHA KAZANACAK"
Eğitim noktasında adım atmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Özlü, “İkili eğitimi sonlandırma konusunda şehir içindeki okullarımızın şehir dışına taşınmasını sağlayacak projelerimizin üzerinde çalışıyoruz. Öğrencilerimizin, sağlıklı ve nezih bir ortamda eğitim almaları birinci önceliğimiz. Millet Kütüphanesi de Düzce’ye kazandıracağımız önemli bir eser olacak. Hem öğrenciler hem vatandaşların kullanımına sunulacak şekilde dizayn edilecek. Restorasyonunu kısa sürede tamamlayarak iç kısımların restorasyonuna başlanacak ve kısa süre zarfında halkımızın hizmetine sunulacak” şeklinde konuştu.
Hem bahçesinde hem de binada yapılacak olan tadilatın ardından “Millet Kütüphanesi” vatandaşların keyifli vakit geçirip, kafe-kütüphane olarak kullanabileceği yeni bir yaşam merkezi haline gelecek.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri