MHP’DEN KELEŞ’E YEŞİL IŞIK!

Gündem 21 Ocak 2020 17:09
Videoyu Aç MHP’DEN KELEŞ’E YEŞİL IŞIK!
A
a

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, son dönemde MHP ile yakın ilişkileri kamuoyuna yansıyan AK Partili eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş hakkında yaptığı değerlendirmede, “AK Parti’nin yolunu ayırarak çalışmadığı bir kişi ‘artık siyaset yapamaz’ diye bir durum yok. “Düzce’ye hizmet etmek istiyorum” diyen herkese kapımız açıktır.” dedi.

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Öncü Haber'e özel yaptığı açıklamada, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in voleybol milli takımı ile ilgili yaptığı paylaşım sonrası MHP ile yol ayrımına gelmesinden, AK Partili Mehmet Keleş'in MHP saflarına geçeceği iddialarına ilçe belediyelerinin çalışmalarından Düzce Belediyesi'ndeki performans değerlendirmesine kadar birçok konuda dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.
“Genel merkezin koyduğu irade bizim için nettir”
Yaptığı paylaşım sonrası tepki çeken Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin hakkında açıklamalar yapan İl Başkanı İlhami Caboğlu şunları söyledi: “Tabii bu konu ile ilgili MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz bir açıklama yaptı. Genel merkez bu konu ile ilgili gerekli açıklamayı yaptı. Genel merkezin bu konu ile ilgili düşüncesi ne ise biz yerel teşkilatlarda da yansıması o olur. Tabii ki bununla ilgili gerekli tahkikat ve çalışmalar devam ediyor ama genel merkezin koyduğu irade bizim için nettir. Bu konu hakkında çok soru alıyoruz. Kamuoyunun bu şekilde bilgilenmesinde fayda vardır. Söz konusu olan Türk Milli Takımı’dır. Onun için bu konu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz gündemde tutmamak için beyanat vermiyoruz. Biz bu konunun gündemden düşürülmesi tarafındayız.”
“Din, dil, ırk ayrımı yapmayız”
Kaynaşlı’ya hizmetlerinin tüm güçleri ile devam edeceğini belirten Caboğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Kaynaşlı’ya yapılacak hizmetler konusunda var gücümüzle desteğimiz devam edecektir. Sonuçta Birol Şahin MHP adı altında seçimlere girmiş ve vatandaşlara vaatlerde bulunmuştur. Biz il teşkilatı olarak diğer ilçelerde olduğu gibi Kaynaşlı’da da hizmetimiz devam edecektir. Birol Şahin’in yaptığı açıklama sonrası biz de töhmet altında kalıyoruz. Biz kimsenin tesettürü ile uğraşacak bir parti değiliz. Benim yanımda şuan Kadın Kolları İl Başkanı var. Kendisi tesettürlü. Biz hiçbir ayrım yapmayız. Biz bir siyasi partiyiz. Din, dil, ırk ayrımı yapmayız. Birol Şahin, Kaynaşlı’da tesettürlü bir voleybol takımı kurmak istedi de biz karşı mı çıktık? Bizim genel merkezimizin içinde resmi olarak camii vardır. Bu Türkiye’de tektir. Bizim inanç noktasında ne kadar hassas olduğunu kamuoyunun bilmesini isteriz. Bizim ülkemizde her çeşit insan var. İnançlı olan var olmayan var. Biz bir siyasi parti olarak herkese kucak açmalıyız.”
“Şimdi hizmet dönemi”
Milliyetçi Hareket Partisi ilçe belediyelerinin yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalar yapan Caboğlu şunları söyledi: “Halkın iradesi ile seçilmiş belediye başkanlarımız bir toparlama sürecinde. Önümüzdeki dönem hizmet dönemi olacak. Benim rakam üzerinde çok net bir bilgim olmasa da Akçakoca, Yığılca, Cumayeri, Gümüşova gibi ilçe belediyelerimizde çok ciddi bir borç yükü vardı. Yapılan tasarruf tedbirleri ile bir düzenlemeye gidildi. Geçtiğimiz dönemlerde de bunu gördük MHP’li belediyelerin borç yükünü çok hafiflettiğini. Eğer sizin borcunuz çoksa hizmet konusunda sıkıntı yaşarsınız. Bu süreç bitti. Şimdi hizmet dönemi. Artık hizmet dönemine girilerek Düzceli vatandaşlarımıza hizmetimiz devam edecek.”
“Belediyelerde işçi alımına dikkat edilmemiş”
Düzce Belediyesi’nin personeline yönelik yaptığı performans değerlendirmesi hakkında görüşlerini açıklayan Caboğlu şunları kaydetti: “Belediyelerde işçi alımına dikkat edilmemiş. Hatta seçim kaygısı gözetilerek işçi kadroları çok şişirilmiş. Yani belediyede 700 kişi çalışması gerekirken bin 300 kişi çalışır hale gelmiş. Belediyelerin bir borç yükü vardır. Ama bu şu anlama gelmez. Belediyede çalışan bir işçi emeğinin karşılığını alamıyorsa bunu iyi bir düşünmek lazım. İşçi emeğinin karşılığını alması için ne gerekiyorsa yapılması lazım.”
“Bu toplantılarla Düzce’de bilgi kirliliğini kaldırıyoruz”
İl başkanları toplantılarının Düzce için faydalı olduğu belirten Caboğlu şöyle konuştu: “İl başkanları toplantısının asıl amacı Düzce’de bir şeyleri değiştirmektir. Bu toplantı ile beraber diğer il başkanlarının da düşüncelerinin konuşulacağı bir zemin hazırlamak amacımız. Bu toplantıların Düzce’nin geleceği için büyük katkısı olacaktır. Biz şuan AK Parti ile ittifak ortağıyız. Ama diğer siyasi partiler ile de görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bu toplantılar ile Düzce’de bilgi kirliliğini kaldırıyoruz. Somut olarak ise Düzce’de kurum müdürleri ile toplanıyoruz. Onlardan bilgi alıyoruz. Bunula birlikte bilgi kirliliğini ortadan kaldırıyoruz.”
“MHP’nin adaya ihtiyacı yok”
“Mehmet Keleş MHP’den belediye başkanı adayı olur mu?” sorusuna Caboğlu şöyle cevap verdi: “AK Parti’nin yolunu ayırarak çalışmadığı bir kişi “artık siyaset yapamaz” diye bir durum yok. Mehmet Keleş ile alakalı bize ulaşan bir talep yok. Biz MHP olarak “Kamuoyunda bu kadar yıpranmış olan bir kişi Düzce’de hizmet verir mi?” konusunda kaygımız var. Tabii biz teşkilat olarak bu konu ile ilgili çok ciddi çalışma içerisindeyiz. Geçtiğimiz seçimlerde 8 tane aday adayımız vardı. MHP’nin adaya ihtiyacı yok ama “Düzce’ye hizmet etmek istiyorum” diyen herkese kapımız açıktır.”
“Sayın vekilimizde bu sözleri yerine getiriyor”
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın çalışmaları hakkında açıklamalar yapan Caboğlu şunları ifade etti: “Sayın vekilimizin mecliste yapmış olduğu çalışmalar anlamlı çalışmalardır. Biz seçimlerden önce vatandaşları söz verdik. Sayın vekilimizde bu sözleri yerine getiriyor. Düzce’de ne kadar sıkıntılı bir durum varsa vekilimiz bunu meclise taşımaktadır. Vekilimiz Ümit Yılmaz’ın gündeme getirdiği konuların ardından o konular ile ilgili bir çok çalışma yapılmaktadır.”

 
1000
icon
Hüseyin ALEMDAR Ankara 22 Ocak 2020 10:08

Sayın Mehmet KELEŞ mhp geçerse vekil aday gösterilirse neden olmasın 3-0 düzce de benim fikrimce müthiş bir transfer olmuş olur 2023 seçimleri bomba gibi patlar mhp de düzcede 3-0 konuşur

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri