MHP’DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Siyaset 2 Temmuz 2017 16:52
Videoyu Aç MHP’DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
A
a

MHP Düzce İl Teşkilatı Olağan Kongresi’nde mevcut İl Başkanı Ümit Yılmaz tek aday olarak seçime girdi. Genel merkez tarafından görevlendirilen MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel’in divan başkanlığı yaptığı kongrede bir konuşma yapan Yılmaz, yönetimi hazırlarken çalışabilecekleri arkadaşlarını listeye aldıklarını belirtti ve ekledi: “Bizim partimizde dava arkadaşlığı yoM

MHP Düzce İl Teşkilatı Olağan Kongresi, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel’in katılımıyla dün yapıldı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede, Onur Özen başkanlığındaki yönetimin görevden alınması sonrasında genel merkez tarafından atamayla göreve getirilen ve 1 yıldır görevde olan mevcut İl Başkanı Ümit Yılmaz tek aday olarak seçime girdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel’in Divan Başkanlığı’nda gerçekleştirilen kongreye Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Gülaçtı, Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol ve parti yönetim kurulu üyeleri, MHP’li delege ve üyeleri ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Kongre, bir yıl boyunca yapılan faaliyet raporu ve maliyet raporunun okunmasıyla başladı.

Kutsal bir görevi ifa ettiğime inanıyorum”

MHP Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin il kongresi dolayısıyla gönderdiği mesajı okumasının ardından yaptığı konuşmada, bir kez daha MHP üzerinde bir takım oyunlar oynandığını savundu. Yılmaz, şöyle devam etti:

Ancak bu sadece buz dağının görünen kısmı. İleride çok güzel günler bizleri bekliyor. Biz bir olursak bir yerlere gelebiliriz. Bir takım kişilerin, dış güçlerin bizim dışımızda gelişen olayların rüzgarına kendimizi kaptırırsak parçalanır gideriz. MHP’nin ben çok küçük bir temsilcisiyim. Küçük yaşlardan beri ben bu davaya inandım. Kutsal bir görevi ifa ettiğime inanıyorum. Sizler bu davanın çok kıymetli üyelerisiniz. Bizim için çok değerlisiniz.”

Kendi çalışabileceğimiz arkadaşlarımızla beraber yönetim kurulu açıkladık”

MHP Düzce İl Başkanlığı Olağan Genel Kongresi’ne ilişkin de bir değerlendirme yapan Yılmaz, şu ifadelerde bulundu:

Her kongreler yönetim oluşturma dönemidir. Maalesef herkes istediğini elde edemiyor. Biz de kendi çalışabileceğimiz arkadaşlarımızla yönetim listelerini hazırladık. Daha önce çalışan arkadaşlar da en az bizim kadar değerlidir. Bu partiye hizmet etmiş herkes bizim için çok değerlidir. Bizim partimizde dava arkadaşlığı yoktur. Bizde dava arkadaşlığı ilelebettir. Eğer bunu böyle yaşarsak bir takım yerlere geliriz. Allah izin verilir de seçilirsek elimizden gelen gayreti göstermek için tüm enerjimizi harcayacağız.”

Bundan önceki arkadaşlarla uyum sağlayamadı ki listesini ona göre revize etmiş”

Kongreye katılan tek MHP’li Belediye Meclis Üyesi olan Ercan Katırcıoğlu da kongre ile ilgili bir değerlendirmede bulundu:

Katırcıoğlu, “Kongrenin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Tek liste olarak giriyor arkadaşlar. İnşallah iyi bir ekiple, iyi bir çalışma temposuyla Düzce ve bölgeye hayırlı bir çalışma olacağını düşünüyorum. Sayın İl Başkanının yaptığı konuşmada, ‘beraber çalışacağımız, uyum sağlayacağımız arkadaşlar’ ifadesini kullandı. Demek ki bundan önceki arkadaşlarla uyum sağlayamadı ki listesini ona göre revize etmiş ve çalışabileceği ekiple yola çıkmış. Bu her il başkanının yapacağı bir davranıştır. Beraber yürüyebilecekleri ekipleri kurmaları kendi doğru hareketleridir.” dedi.

159 delege oy kullandı

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. 159 delegenin oy kullandığı genel kurul sonucunda tek liste ile seçime giren Mevcut Başkan Ümit Yılmaz 156 oyla güven tazelerken, 3 oy geçersiz sayıldı.

Genel Kurul Delegeleri

Mevcut Başkan Ümit Yılmaz’ın listesindeki Genel Kurul Delegeleri şöyle: Ümit Yılmaz, Çetin Sarıahmet, Mehmet Bakan ve Ömer Albayrak.

Yönetim ve denetim kurulu

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise, Kemal Günaydın, Efkan Aktaş, Hızır Yılmaztürk, Hüseyin Çitçi, Atilla Bıyık, Mustafa Güler, Yasin Şerbetçi, Erol Kılıç, Derya Aksay, Özgür Sivrikaya, Murat Öner, İsmail Arsal, Zeki Gürel, Mehmet Odabaş, Yalçın Bayramoğlu, Hüseyin Karaca, Semih Genç, İlhami Caboğlu, M. Yaşar Çekiç ve Hayrettin Kocabıyık’tan oluştu.

7 kişilik Disiplin Kurulu Asil Üyeleri de şu şekilde: Nurettin İlhan, Murat Altundal, Murat Başaran, Ali Kemal Dönmez, Mafil Tavlı, Murat Kabasakal, Cemil Arslan

Parti delegeleri şu saatlerde sandık başında oy kullanıyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri